داخلی صفحه گلستان خبر
 
مدیر کل بنیاد شهیدو امور ایثارگران گلستان
ارائه خدمات به ایثارگران با تکریم و بی منت انجام شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۸
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان گفت: احساس مسئولیت کاری باید سرلوحه فعالیت ها باشد. همچنین نحوه عملکرد نیروهای بنیاد باید به بهترین شکل صورت پذیرد و ارائه خدمات به ایثارگران با تکریم و بی منت انجام شود.
ارائه خدمات به ایثارگران با تکریم و بی منت انجام شود
 
به گزارش ایثار واحد گلستان : علی اصغر فاضلی مدیر کل بنیاد گلستان در این جلسه اظهار داشت : احساس مسئولیت کاری باید سر لوحه فعالیت ها باشد. همچنین نحوه عملکرد نیرو های بنیاد باید به بهترین شکل صورت پذیرد و ارائه خدمات به ایثارگران با تکریم  و بی منت انجام شود.
فاضلی اشتغال در بنیاد را دارای ارزش های والا و افضل نهاد ها دانست و اظهار داشت: باید خدا را شکر کنیم که در دستگاهی مشغول به فعالیت هستیم که خداوند این موهبت را برای ما فراهم کرد که به بهترین بندگان خدا خدمت نماییم .
وی با اشاره همکاری همه جانبه همکاران  در پایش پرونده ها افزود : در انجام امورات باید همه نیروها بسیج باشند و در راس فرایند کاری قرار گیرند و در اسرع وقت ، با دقت و کیفیت پرونده ها تکمیل و به کمیسیون ارجاع شود.

این مقام مسئول درادامه گفت: بر اساس ماده 22 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران بنیاد حسب مورد به همسر و والدین شاهد، جانبازان و آزادگان که بنا به تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد دارای عائله تحت تکفل قانونی محجور و معلول (ذهنی، جسمی، حرکتی) باشند، علاوه بر پرداختی‌های موضوع این قانون، در صورتی که نسبت به نگهداری فرد یا افراد یادشده در میان خانواده اقدام نمایند، حداقل به میزان یارانه موضوع قانون جامع حمایت از حقوق معلولان پرداخت می‌کند.
وی در پایان بیان داشت : طبق ماده 26 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران دولت موظف است به منظور حمایت از سلامت جانبازان پنجاه درصد (۵۰درصد) و بالاتر و جانبازان اعصاب و روان و شیمیایی به تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد و براساس شدت و نوع ضایعات ناشی از مجروحیت و میزان ساعت کاری که از جانبازان مراقبت می‌شود، نسبت به برقراری و پرداخت حق پرستاری و حق همیاری بر مبنای حداقل دستمزد ماهانه کارگران اقدام و اعتبار مورد نیاز را در لوایح بودجه سنواتی منظور نماید.» که پس از مدتی با اصلاحات مجلس شورای اسلامی در این بند، بعد از عبارت «جانبازان اعصاب و روان و شیمیایی» عبارت «جانبازان دارای محدویت جسمی، حرکتی» اضافه شد و ضمنا والدین، همسران و فرزندان شهدا که دارای بیماری‌های خاص، صعب‌العلاج یا محدودیت جسمی حرکتی هستند پس از تأیید کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران مشمول این ماده می‌شوند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 232757