داخلی صفحه زنجان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان:
استان زنجان 20 آزاده سیاسی دارد
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با بیان اینکه استان زنجان 20 آزاده سیاسی دارد، گفت: 18 نفر از آزادگان در قید حیات هستند.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از فارس، علی کاظمی اظهار کرد: اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان برای دهه فجر برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده است.
 
وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های اجرایی این اداره کل به عنوان مسؤول کمیته ایثارگران برگزاری نمایشگاه موضوعی دهه فجر است، اضافه کرد: این نمایشگاه با هدف تبیین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی برگزار می‌شود.
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با بیان اینکه یکی از برنامه‌های بنیاد شهید به مناسبت دهه فجر، توزیع کتاب "نشانی از عرشیان" است، تصریح کرد: کتاب نشانی از عرشیان به سفارش بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان و به تدوین علی محمدی هوشیار در 176 صفحه چاپ شده است که در این کتاب یادنامه 29 تن از شهدای انقلابی استان  نگاشته شده است.
 
کاظمی با بیان اینکه اجرای برنامه‌های متعدد به مناسبت دهه فجر با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدا صورت می‌گیرد، گفت: استان زنجان 29 شهید انقلاب، 27 جانباز و 20 آزاده سیاسی دارد که از این آزادگان 18 نفر در قید حیات هستند.
 
وی با اشاره به اینکه در تلاش هستیم به پاسداشت خون‌های ریخته شده برنامه‌های توجیهی را اجرا کنیم، تصریح کرد: مصاحبه با آزادگان و خانواده‌های شهدا، دیدار با خانواده شهدای انقلابی و تجلیل از خانواده‌ها از جمله برنامه‌های اجرایی در این ایام است.
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان همچنین از اجرای مسابقات فرهنگی در این ایام نیز خبر داد و گفت: این برنامه‌ها نیز با موضوع ایثار و شهادت و همچنین تببین دستاوردهای انقلاب اسلامی اجرا می‌شود.
 
کاظمی از برگزاری یادواره شهدا در ایام دهه فجر خبر داد و افزود: روال به این شکل است که در طول سال و همچنین مناسبت‌های مختلف یادواره شهدا به یاد شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و همچنین دفاع مقدس به صورت مستقل و یا با همکاری ارگان‌های مختلف برگزار می‌شود.
 
وی تصریح کرد: یادواره شهدا اغلب به میزبانی مساجد و با حضور عموم مردم برگزار می‌شود که استقبال مردم نیز از آن مطلوب بوده است.
 
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 232849