داخلی صفحه مرکزی خبر
 
استاندار مرکزی:
دیدار با جانبازان، ایثارگران و خانواده معظم شهدا باعث تقویت روحیه جهادی و انقلابی مسئولین می‌شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۸
استاندار مرکزی گفت: جانبازان، ایثارگران و خانواده معظم شهدا کاری بزرگ انجام داده و دبدار با آنان باعث تقویت روحیه جهادی و انقلابی مسئولین می‌شود.
 
به گزارش ایثار واحد"استان مرکزی"،شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان مرکزی به ریاست استاندار و دبیری بنیاد با حضور جمعی از مسئولان و اعضای شورا صبح روز سه شنبه مورخ 3بهمن ماه 96 در سالن جلسات استانداری برگزار شد.
مدیرکل بنیاد مرکزی در ابتدای جلسه با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از موضوعات مهم و اساسی انقلاب اسلامی است گفت:دبیرخانه شورای فرهنگ ایثار و شهادت باید برنامه اجرایی را عملیاتی کند، ارائه نقطه نظرات و دیدگاه نماینده ولی فقیه در استان جهت پیشبرد اهداف مورد توجه قرار گیرد و کارگروه های مدنظر ستاد و شورا برای جلسه آتی شورا تشکیل شود.
محمد صادق دوخائی، گفت: پرهیز از جزیره ای عمل کردن دستگاه ها در حوزه ایثار و شهادت هدف اصلی تشکیل دبیرخانه است و قصد داریم با راه اندازی دبیرخانه بر هم افزایی دستگاه ها بیفزاییم. در قانون برنامه ششم 20درصد اعتبارات دستگاه ها به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اختصاص یافته که باید ساماندهی شود. 
وی ادامه داد: اعتبارات فرهنگی دارای سرفصل های مختلفی است و هدف گیری برنامه ها درحوزه ایثار و شهادت با کمک دستگاه هایی چون بنیاد شهید، حفظ آثار و سپاه اجرایی می شود.
این مقام مسئول اظهار کرد: اجرای طرح «سپاس» توسط عوامل اجرایی بنیاد شهید از اولویت هاست.
وی افزود: احترام جامعه نسبت به ایثارگران و جانبازان دوران دفاع مقدس، نشان می‌دهد که ملت ایران زنده و قوی است، پای عهد و آرمان خود ایستاده و به ارزش‌های مکتبی پایبند است.
دوخایی گفت: مقام معظم رهبری همواره بر زنده نگهداشتن یاد شهدا تاکید دارند و فضیلت این مهم را کمتر از شهادت نمی‌دانند و لازم است که ما نیز در راستای ایجاد جامعه ولایی که مورد نظر شهدا گرانقدر است از هیچ تلاشی فروگزار نکنیم.
وی تصریح کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت جزئی از وظیفه ما است و دیدار با خانواده شهدا با توجه به سختی‌ها و دشواری‌هایی که برای تداوم انقلاب پشت سر گذاشته‌اند، مسئولیت ما را در عرصه خدمت‌گزاری بیشتر می‌کند.
در ادامه استاندار مرکزی با بیان اینکه خانواده شهدا حق بزرگی بر گردن مردم و مسئولان دارند، اظهار کرد: سرکشی و دیدار از خانواده شهدا توفیق بزرگی برای ما است که در خدمت این عزیزان باشیم و از آنان برای تلاش بیشتر در انجام وظایف خود روحیه و انگیزه بگیریم.
سید علی آقا زاده گفت: جانبازان، ایثارگران و خانواده معظم شهدا کاری بزرگ انجام داده و دبدار با آنان باعث تقویت روحیه جهادی و انقلابی می‌شود.
در ادامه حکم حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی معاون رئیس جمهور و دبیر شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت
   به سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی به عنوان رئیس شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت  استان  مرکزی تقدیم شد.
در حکم حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی معاون رئیس جمهور و دبیر شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت آمده است: 
 با عنایت به راه‌اندازی شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و بر اساس تاکید رئیس جمهور و رئیس شورای عالی، مبنی بر اجرای ماده ۶۳ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، به موجب این حکم به عنوان رئیس شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان مرکزی منصوب می‌شوید.
 امید است با اتکاء به خداوند متعال و پیروی از منویات امام راحل (قدس سره) و شهیدان هشت سال دفاع مقدس با به کارگیری تمام ظرفیت‌های استانی در جهت اجرایی نمودن جلسات شورای استانی و شهرستان‌ها در راستای تحقق سیاست‌های کلان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و آئین نامه‌های ابلاغی از سوی دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت موفق و مؤید باشید.
انتهای پیام/
 
 
کد مطلب: 233209