داخلی صفحه یزد خبر
 
یادواره شهدای اردکان برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۸
در آستانه فرا رسیدن دهه مبارک فجر یادواره شهدای شهرستان اردکان در مسجد اعظم جنت اباد برگزار شد.
یادواره شهدای اردکان برگزار شد
 
به گزارش "ایثار یزد" حجت الاسلام سعیدی پناه در این مراسم طی سخنانی با تاکید بر لزوم برگزاری یادواره‌ شهدا گفت: در روزهای آخر سال مانند دیگر روزها یاد و خاطره شهدا را گرامی میداریم و برگزار کنندگان چنین مراسمی اجر عظیم دارند.
وی خاطر نشان کرد: یادواره شهدا با تمام مراسم‌های دیگر متفاوت است، زیرا زمانی که وارد این فضا می شویم تحت تاثیر قرار می گیریم و تمثال مبارک شهدا برای ما درس‌های زیادی از ایثار، فداکاری و ایمان دارد.
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اتفاقات سال ۵۷ اظهار کرد: در آن زمان همه مردم برای پیروزی انقلاب در تظاهرات برای مقابله با رژیم و پشتیبانی از برنامه‌ها زحمت می کشیدند زیرا امام خمینی(ره) برای ما هدف بزرگی را ترسیم کرده بود.
سعیدی پناه خاطر نشان کرد: تمام مردم ایران بسیج شدند که این هدف را محقق کرده و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مستقر کنند، مردمی که تحت ستم رژیم شاهنشاهی قرار داشتند و ظلم و استبداد زندگی‌های را فرا گرفته بود برای برقراری هدف خود که حکومت عدل علی(ع) قیام کردند.
وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) در زمانی علیه طاغوتیان قیام کرد و فریاد حق طلبی سرداد که هیچ کس در آن زمان کسی جرات اعتراض کردن و نفس کشیدن نداشت و در نهایت با همراهی مردم انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.
سخنران مراسم اضافه کرد: شهدای ما با دست خالی و بدون هیچگونه اسلحه سینه خود را در مقابل دشمن تا دندان مسلح سپر و فریاد اسلام، دین و قرآن برآورده و جان شیرین خود را فدا کردند.
سعیدی پناه ادامه داد: امنیت، آرامش، عدالت و آسایشی که در پرتو خون شهدا ایجاد شده برای همه ما و یادواره شهدا برای گم نکردن راه آنها است تا نگذاریم این مسیر را غبار بگیرد.
وی با بیان اینکه پیروی از راه شهیدان غفلت نکردن از همنوع‌های خود است، گفت: پیروی از شهدا یعنی از دنیا بریدن و کمک به همنوعان، زیرا شهدا برای رسیدن به این هدف از جان خود گذشتند از ما جان نخواستند بلکه کمی انصاف و جوانمردی طلب میکنند.
حجت الاسلام سعیدی پناه در پایان تصریح کرد: اگر شهدا در دفاع از کشور در جنگ حضور نداشتند مطمئنٱ این کشور محل تاخت‌وتاز مستکبران و زورگویان عالم بود، زیرا موقعیت ایران در خاورمیانه ویژه است و نظام سرمایه‌داری و استکباری برای بدست‌آوردن ثروت و سرمایه‌های کلان به این منطقه نیاز دارد.
 
کد مطلب: 233279