داخلی صفحه قم خبر
 
​گرامی داشت دهه فجر احیای روحیه ایثار و شهادت است
تاریخ انتشار : شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۷
مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم گفت: گرامی داشت دهه فجر زنده نگه داشتن روحیه ایثارگری و شهادت طلبی ملتی آزاده است که با شعار استقلال،‌آزادی جمهوری اسلامی در برابر رژیم سفاک پهلوی ایستاد و به پیروزی رسید.
​گرامی داشت دهه فجر احیای روحیه ایثار و شهادت است
 

به گزارش ایثار واحد استان قم،‌ سردار سید جواد هاشمی در جلسه کمیته ایثارگران دهه فجر انقلاب اسلامی با عضویت 32 دستگاه اجرایی  و نهاد انقلابی افزود: ملت آزاده ایران ،‌ پیروزی خون بر شمشیر را نخستین بار در دوران انقلاب اسلامی با تکیه بر فرهنگ عاشورا تجربه کرد،‌ پیروزی نهضت اسلامی علیه رژیم ظالم ،‌ وابسته و سرسپرده آغاز مقابله حق علیه باطل بود.
مسئول کمیته ایثارگران دهه فجر با اشاره به تقدیم 100شهید در دوران انقلاب اسلامی از استان قم خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی از 15 خرداد 42 با حضور مردم با بصیرت و ولایت مدار قم آغاز شد و 17 شهید در این روز به ثبت رسید و سپس قیام بزرگ  19دی زمینه که به منجر به شهادت 6 نفر از تظاهر کنندگان شد،‌ قیام های مردمی در سراسر ایران را منجر شد و در نهایت به پیروزی انقلاب اسلامی منجر گردید.
سردار هاشمی افزود: ملت شجاع ایران گوش به فرمان ولایت با همان روحیه ایثارگری و شهادت طلبی در دوران سخت و خفقان رژیم به پا خاست و  سینه ها را سپر گلوله ها کرد ،‌شهید داد و با خون پاک شهدایش ایران را از لوث وجود حاکمان ظالم پاک کرد.
وی ادامه داد: انقلابی که برای دفاع از ارزشهای اسلامی و احیای اسلام اصیل ایجاد شد و امروز وفادار به آن خونهای پاک است، مسیر توسعه را چهار دهه طی نموده و امروز به عنوان یک قدرت تاثیر گذار مطرح می باشد.
وی اذعان داشت: در تمامی این سالها هیچگاه دشمنان دست از توطئه و کینه توزی برای براندازی نظام اسلامی برنداشته اند و هر لحظه دشمنی خویش را بیش از پیش به نمایش گذاشته اند.
وی خاطر نشان کرد: ملت ایران هر ساله دهه فجر را به پاس گرامی داشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بعنوان یک افتخار برای ملت بزرگ داشته و همواره به خونهای پاک شهدای انقلاب اسلامی وفادار بوده و پیشرفت های امروز را در سایه امنیت و آسایش، مدیون جانفشانی شهدا می داند.
سردار هاشمی افزود: کمیته ایثارگران هر ساله به منظور گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی در آستانه دهه مبارک فجر با عضویت 32 دستگاه و نهاد انقلابی تشکیل جلسه داده و برنامه های این ایام را ارایه می کند که از محوری ترین این برنامه ها برگزاری میهمانی لاله ها با حضور مردم و مسوولان می باشد.
وی اضافه کرد: همزمان با این ایام 92 نقطه از استان قم در شهر و روستاها گلباران و عطر افشانی شده و باری دیگر در آیین میهمانی لاله ها  با آرمانهای رفیع شهدای انقلاب اسلامی تجدید میثاق می کنیم.
در این جلسه برنامه های دستگاههای عضو کمیته ایثارگران ارایه گردید .
اتمام پیام/ 
کد مطلب: 233568