داخلی صفحه قم خبر
 
نخستين يادواره شهداي زند استان قم برگزار مي‌شود
تاریخ انتشار : شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۱
رئيس ستاد نخستين يادواره شهداي زند استان قم از برگزاري اين يادواره در روز سوم اسفند امسال خبر داد.
نخستين يادواره شهداي زند استان قم برگزار مي‌شود
 
به گزارش ایثار واحد استان قم ،‌به نقل ازهفته نامه نگین صبح چاپ قم، غفور زند ظهر امروز در دیدار اعضای یادواره شهدای زند استان قم با آیت‌الله علوی گرگانی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنی فرمودند زنده نگاه داشتن نام و یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، بنابراین باید در این مسیر تلاش شود.
وی خاطرنشان کرد: ایل زند در طول تاریخ در دفاع از ارزش‌های اسلامی و انقلاب زبانزد بوده و تعداد کثیری از این قوم به عنوان شهید، آزاده و جانباز در راه آرمان انقلاب تقدیم شده‌اند.
رئیس ستاد نخستین یادواره شهدای زند استان قم با بیان اینکه این شهدا در دفاع از حریم ولایت و مراجع دینی فداکاری و گوهر وجودی خود را به اسلام تقدیم کرده‌اند گفت: راه‌اندازی بانک اطلاعات شهدا از اوایل امسال با جمع‌آوری اطلاعات، تصاویر شهدا و وصیت‌نامه آنها، شناسایی جانبازان، آزادگان و ایثارگران و برگزاری جلسات متعدد شکل گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: این بانک قابل استناد بوده و ظرفیت همکاری با گروه‌های مستندساز صدا و سیمای جمهوری اسلامی برای تولید را دارد البته تاکنون دو مستند نیمه بلند تولید شده است.
زند عنوان کرد: نخستین یادواره شهدای زند در تاریخ سوم اسفند امسال در محل آستان امامزاده جعفر شهید(ع) واقع در خیابان امامزاده ابراهیم برگزار می‌شود.
کد مطلب: 233597