داخلی صفحه گیلان خبر
 
دیدار استاندار با خانواده شهدای گیلانی نفتکش سانچی
تاریخ انتشار : شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۹
مصطفی سالاری استاندار گیلان با همراهی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، فرماندار شهرستان رشت و دیگر مدیران استان، با خانواده شهدای گیلانی نفتکش سانچی دیدار کرد.
 
به گزارش ایثار گیلان و نقل از خبرگزاری ایرنا،دکتر سالاری با حضور در منزل شهید حامد بهاری و زوج شهید حسین جهانی و شهیده ساقی فعال از شهدای نفتکش سانچی ، با خانواده این دریانوردان گیلانی در رشت دیدار و ابراز همدردی کرد.
وی با ابراز همدردی با خانواده های این دریانوردان سرافراز اظهار داشت: عروج این دریادلان برومند قلب همه ملت ایران را دردمند ساخت .
وی سهم گیلان در حادثه دلخراش نفتکش سانچی را بزرگ دانست و افزود: از تعداد 32 نفر جان باختگان حادثه دردناک نفتکش سانچی 9 نفر آن عزیزان گیلانی بودند.
استاندار گیلان با عرض تسلیت این ضایعه دردناک به همه بازماندگان نفتکش سانچی بیان داشت: این حادثه تلخ و تاسف بار مصیبتی سنگین برای همه کشور بود و امیدواریم خداوند متعال به شما صبر عنایت کند.
استاندار گیلان با اشاره به سختی های کار در دریا گفت: سفرهای دریایی سفر پرمشقت و سختی است و انسان با فاصله از خشکی بیشتر به عظمت و بزرگی خداوند متعال پی می برد.
به گزارش فوق، 16 دی ماه امسال یک کشتی فله بر چینی حامل 64 هزار تن گندم در سواحل شانگهای به نفتکش ایرانی سانچی که حامل بیش از 130 هزار تن میعانات گازی بود، برخورد کرد. در این حادثه، نفتکش سانچی با 30 تبعه ایرانی و دو بنگلادشی دچار حریق و انفجارهای سنگین شد که کار امدادرسانی در منطقه را با مشکل مواجه و در برخی مواقع ناممکن کرد.
با دستور و تاکید رئیس جمهوری، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان مسئول ویژه رسیدگی به این واقعه تعیین شد و گروه های کارشناسی و امدادی از جمله تکاوران ارتش به منطقه اعزام شدند تا با هماهنگی مقامات و مسئولان چینی و همکاری برخی کشورهای دیگر، کارهای مربوط انجام گیرد اما اقدام های فوریتی و ضربتی برای خاموش کردن شعله ها و تعیین وضعیت خدمه نفتکش ایرانی به دلیل گستردگی دامنه انفجارها و همچنین دمای بسیار زیاد حاصل از آتش سوزی بی ثمر ماند، زیرا نزدیک شدن به کشتی سانچی و حضور طولانی مدت در آن برای بررسی وضعیت میدانی ناممکن شده بود.
سرانجام 24 دی ماه خبر جان باختن همه کارکنان و غرق شدن تانکر نفتکش ایرانی سانچی اعلام شد. رهبر معظم انقلاب اسلامی در این زمینه پیام تسلیتی صادر کردند و هیات دولت 25 دی ماه را به این مناسبت عزای عمومی اعلام کرد.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 233677