داخلی صفحه بوشهر خبر
 
یادواره شهدای کربلای ۴ و ۵ در جزیره خارگ برگزار شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۷
یادواره شهدای کربلای ۴ و ۵ در مسجد امیر المومنین (ع) جزیره خارگ برگزار شد.
یادواره شهدای کربلای ۴ و ۵ در جزیره خارگ برگزار شد
 
به گزارش «ایثار بوشهر» به نقل از مهر؛ امام جمعه جزیره خارگ در یادواره شهدای کربلای ۴ و ۵ در مسجد امیر المومنین (ع) جزیره خارگ اظهار داشت: سردار شهید عباس رنجبر گمنام مانده است، همچنین شهید بسیجی دلاور حیدری از بومیان خوش‌نام جزیره که حسین برادر رزمنده وی در هنگام شهادت بر بالین وی بوده است. این به معنای ایثار و مقاومت واقعی و روحیه انقلابی است.
حجت‌الاسلام موسی کمالی افزود: تصاویر شهدای جزیره خارگ امروز در شهر مزین شده است، گلزار شهدای خارگ را مراجعه بفرماید بر سنگ قبر آن‌ها نوشته جبهه خارگ، خارگ هشت سال دفاع کرد و مقاومت کرد، خارگ تنها جایی بود که از جبهه به خط مقدم اعزام داشت.
کمالی تصریح کرد: خارگ شهدای اهل سنتی زیادی را در دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و این نشان از وحدت رویه‌ای است که در این جزیره حضور داشته است. فرزندان ما در خلیج فارس کاری کردند که آمریکا را به ذلت رساند.
امام جمعه خارگ یادآور شد: اگر افتخاری داریم همه از شهدا است، میراث بزرگی به دست ما داده‌اند، شهدا از جان و خون خود گذشتند باید دید ما میراث داران خوبی هستیم یا خیر، دشمن طراحی کرده است، با تمام توان وارد شده است و جنگ نرم را شروع کرده است، چگونه عامل هستیم، نباید کاری کنیم که شرمنده شهدا شویم، نباید در مورد انقلاب کوتاهی کنیم.
انتهای پیام/
کد مطلب: 233702