وصیت‌نامه شهید مهدی پروانه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۵
 
بسم‌ الله الرحمن الرحیم
شکست و پیروزی برای ما مهم نیست، مهم آن است که ما به تکلیف خودمان عمل کنیم. (امام خمینی)
این وصیت‌نامه مختصر را در تاریخ 1361/2/10 روز جمعه که عصر همان روز عملیات بر علیه بعثیان کافر انجام گرفت. همه برادران احساس عجیبی دارند. همه از همدیگر می‌پرسند که ساعت کی آغاز خواهد شد. همه شور و حالی در سطح عالی داشتند. دل همه برای حمله شور می‌زد. همگی برادران سلحشور ارتشی و سپاهی و بسیجی خود را برای حمله آغاز می‌کردند. آماده تاختن به دشمن زبون و پست بعثی آماده حمله به سنگرهای پوچ مزدوران صدامی ما که آماده حمله هستیم. از خدا فقط یک تقاضا دارم و آن هم این است که توفیق دهد تمام اعمال ما را در جهت رسیدن به خودش قرار بدهد و در جهت اطاعت از امر خدا و رسول خدا بس و خدا به ما توفیق آن را بدهد که از ولی امر ولایت فقیه (امام خمینی) اطاعت کنیم تا تکلیف شرعی خود را که در مقابل خدا و اسلام و مسلمین و امام عزیزمان داریم ادعا کنیم و از دوستان خودم یک خواهش دارم و آن این است که پشتیبان محکم ولایت فقیه باشید. یعنی از امام عزیزمان که رستگاری مسلمین در اطاعت از ولی امر است و پشتیبان روحانیت متعهد باشید. یعنی یاران نزدیک امام ما این راه را که می‌رویم و آماده حمله به کفار بعثی هستیم خیلی خوشحالیم که خدا آن توفیق را به ما داده تا در راه او با دشمنان اسلام بجنگیم و اگر در این راه لیاقت آن را داشتیم که شربت شهادت را بنوشیم به آرزوی قلبی خود رسیده‌ام که در راه خدا شهید شوم که خداوند تمام شهداء و با انبیاء و حضرت سیدالشهداء محشور می‌دارد و اگر به آن فیض عظیم نرسیدم. مصلحت خدا بود و خدا نخواسته و از خدا می‌خواهم که لیاقت رسیدن به آن فیض عظیم را به ما هم عنایت بفرماید و اما شما خانوادة عزیزم خوشحال باشید از اینکه توانستید یک فرزند امانتی خود را در راه خدا قربانی دهید و دعا کنید که خدا قربانی شما را قبول کند و در روز قیامت پیش حضرت فاطمه زهرا (س) روسفید هستید که در راه خدا یک شهید داده‌اید و از شما مردم حزب اللهی و همیشه در صحنه می‌خواهم که امام را دعا کنید و مواظب امام باشید و از امام اطاعت کنید. اِنّا فَتَحنا لَکَ فَتحاً مُبینا.
و به برادرم سعید چند تا توصیه کرده بودم حتماً عمل کند و به همهٔ شما سلام می‌رسانم. خداوند انشاء الله به شما صبر زینب وار عطا فرماید.
فرزند شهید شما: مهدی – 1361/2/10 ظهر روز جمعه
 
شهید مهدی پروانه در سال 1339 در تبریز چشم به جهان گشود و سرانجام در هویزه در عملیات بیت‌المقدس در مورخه 1361/2/24 به درجه رفیع شهادت نائل گشته و به لقاءالله پیوست.
 
 
کلمات کليدی: وصیت نامه.شهید. مهدی پروانه
کد مطلب: 233800