سردار معروفی:
جانبازان و ایثارگران بندگان واقعی خدا هستند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۸
دبیرکل کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان گفت: جانبازان بالای 70 درصد و به ویژه جانبازان قطع نخاع شده بزرگترین ایثارگری در راه خدا را کردند.
 
به گزارش ايثار واحد سيستان وبلوچستان ، به نقل از پايگاه خبري عصر هامون، صبح امروز 5 بهمن 96 با حضور جانبازان و مسئولان استانی، مراسم تجلیل از جانبازان 70 درصد استان سیستان و بلوچستان در راستای سلسله برنامه های کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان، در کانون شهید عالی شهرستان زاهدان برگزار شد.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان دراين مراسم اظهار داشت: خدا را شاکریم که امروز توفیق پیدا کردیم در ذیل برنامه های کنگره ملی شهدای سیستان وبلوچستان برنامه تجلیل و قدر دانی از شایسته ترین بندگان خدا و ایثارگران واقعی را داشته باشیم.
وی بالاترین درجه تقوا در راه خدا را ایثارگری جانبازان دانست و افزود: جانبازان و ایثارگرانی که برای حفظ کرامت انسانی و حفظ ارزشهای الهی و انسانی رشادت کردند هر روز با شهادت دست و پنجه نرم می کند.
وی ادامه داد: شهید محبعلی فارسی نمونه ای از جانبازان و  ایثارگران واقعی است که 25 شش سال با تحمل سختیها و مشقت های فراوان دوران جنگ سرانجام آسمانی و شهید شد.
سردار معروفی جانبازان را شهید زنده خواند و تصریح کرد: جانبازان بالای 70 درصد و بویژه جانبازان قطع نخاع شده بزرگترین ایثارگری در راه خدا را کردند تحمل حتی 5 ساعت بر روی تخت بی حرکت بسیار سخت است چه رسد به اینکه سالها روی تخت درازکشیده باشی و چشمانت به سقف خیره شده باشد.
دبیرکل کنگره ملی شهدا اذعان داشت: همسران جانبازان زینب(س) گونه از این شهیدان زنده پرستاری می کنند و حتی گاهی مجال استراحت بواسطه صدای خس خس سینه را هم ندارند. رشادت و پرستاری همسران جانباز کمتر از رشادت و ایثارگری جانبازان نیست این زنان ایثارگر مجاهد در راه خدا هستند.
وی اذعان داشت: این ایثارگری و رشادت همسران جانباز جز با پیروی از مکتب وحی و مکتب پیام رسان عاشورا حضرت زینب کبری(س) به دست نیامده است و میسر نیست جز تاثیر و ارتباط با یک روح مقدس.
سردار معروفی ادامه داد: جانبازان با خدا معامله کردند و گذشت 30 و اندی سال مجاهدت جانبازی و ایثارگری؛ امتحان سخت الهی است.
وی اضافه کرد: جانبازان ما به عباس ابن علی(ع) اقتدا کردند در تاریخ بشریت کسی به اندازه عباس ابن علی (ع) وفای به عهد نداشت هم عبد بود و هم صالح بود.
فرمانده سپاه سلمان با تاکید بر اینکه عبودیت مقدم بر رسالت نبوی است بیان داشت: آنچه از جانبازان دیدیم و نشنیدیم بلکه به چشم سر دیدیم تکرار تاریخ بود و فقط در تاریخ یافت می شود؛ چه بسیار بودند شهیدانی که لب تشنه از دنیا رفتند. جانبازی که در میدان مین آتش گرفت و گفت دهانم را ببندید که معبر از صدای فریاد من لو نرود و جان بقیه به خطر بیافتد.
وی با تاکید بر اینکه انسانهایی که کارهای بزرگ و مجاهدت می کنند بیشتر در معرض دشمن درون و بیرون هستند افزود: دشمن برای جدا کردن از ذات اقدس اله بسیار تلاش و برنامه ریزی می کند تا ذهن او را از بین ببرد پس مراقب باشیم.
سردار حسین معروفی بر مراقبت از نفس تاکید کرد و افزود: حضرت آقا در دیدار با جانبازان 7 مرتبه بر صورت جانبازی بوسه زد از او پرسیدند چرا 7 مرتبه گفت می خواستم 30 بار بوسه بزنم اما فرصت نیست او امام مسلمین است خود جانباز است و اهمیت جایگاه جانباز را می داند.
سردار معروفی با تاکید بر عاقبت به خیری گفت: جانبازی دیگر که 24 سال است قطع نخاع شده و فقط گردن او حرکت می کند و هیچ احساسی ندارد از حضرت آقا درخواست کرد برای ما دعا کنید که عاقبت بخیر شویم حضرت آقا در جواب او گفت من دعا می کنم و شما هم سعی کنید که این نشان از اهمیت موضوع  و شیطان نفس است دشمن درون همیشه در کمین است تا کارهای بزرگ را نابود کند پس باید از خودمان مراقبت کنیم.
وی گفت:  خدا را شاکریم که در جمع جانبازان و خانواده های محترمشان هستیم جانبازانی که ممکن است حتی یکبار نتوانند با خانواده سر یک سفره بنشیند به مسافرت، پارک یا تفریح بروند و اینگونه زندگی کردن سخت است و تحمل زینبی می طلبد اما اگر دلمان را گره بزنیم به ذات اقدس اله عالم او ما را در دنیا و آخرت مصومنیت خواهد کرد.
 
 
 
کد مطلب: 233803