در حاشیه مراسم تجلیل از جانبازان 70 درصد مطرح شد؛
جانبازان عمار گونه حقایق گذشته را به نسل آینده منتقل کنند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۹
جمعی از مسئولین سیستان وبلوچستان با بیان اینکه جانبازان باید با نگاه عمیق و کلام عمار گونه حقایق گذشته را به نسل آینده منتقل کنند، گفتند: ایثارگری عنایت خداوند نسبت به بندگان خاص است.
 
به گزارش ايثار واحد سيستان وبلوچستان ، به نقل از پايگاه خبري عصر هامون ، در راستای سلسله برنامه های کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان همایش اسوه های صبر و ایثار جانبازان 70 درصد در کانون شهید عالی زاهدان برگزارشد.
در حاشیه این مراسم جمعی از مسئولین سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصر هامون با بیان اینکه جانبازان باید با نگاه عمیق و کلام عمار گونه حقایق گذشته را به نسل آینده منتقل کنند، گفتند: ایثارگری عنایت خداوند نسبت به بندگان خاص است. دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه مراسم تجلیل از جانبازان 70 درصد سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: هر وقت اسم از جانباز می آید یاد قمربنی هاشم ابالفضل العباس(ع) می افتم.
وی گفت: جانبازان شهدای زنده ای هستند که ما درس غیرت، جوان مردانگی، ایستادگی، مقاومت، خدمت و خلاقیت در همه عرصه های زندگی به ویژه در راه رهبری را از آن ها می آموزیم.
حق پرست مدیرکل اطلاعات سیستان و بلوچستان نیز در گفت وگو با خبرنگار عصر هامون افزود: مقام جانبازان بین حیات و شهادت است یعنی حالتی است از ایثار و فداکاری که خود را برای رفتن آماده کرده اند اما خداوند فرصت ماندن در دنیا را هم به آنها داده است.
وی بیان کرد: مهمترین نکته ای که در اینجا باید به آن توجه کرد صبوری بر این وضعیت است فرصتی که خدا به این جانبازان داده تا با نگاه عمیق و کلام عمار گونه حقایق گذشته را به نسل آینده منتقل کنند.
مدیرکل اطلاعات استان ادامه داد: آیندگان ما باید بدانند مسئولیت جانبازان دارند که مهمترین آن انتقال وقایع گذشته به آنها است.
سردار محمد قنبری فرمانده انتظامی سیستان وبلوچستان هم در حاشیه این مراسم در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: جانبازان ما واقعا همانطور که گفته شد سرآمد تقوا بودند و به حد اعلی تقوا رسیدند.
وی گفت: این افراد آگاهانه جان خود را در معرض خطر گذاشتند که ما امروز از جان و اقدامات خود برای خدمت به جامعه استفاده کنیم.
فرمانده انتظامی استان خاطر نشان کرد: جانبازان همه زندگی خود را تقدیم کردند و اکنون الگو و اسوه ما هستند باید به نیت آنها نگاه کنیم نیت اصلی آنها ارادت به ولایت بود و ما باید ولایت مداری را در جامعه امروزی از جانبازان یاد گیریم همانگونه که اباالفضل العباس(ع) در خط رهبری بود که این به جانبازان اقتدار بخشید و الگو و اسوه جانبازی و ولایت مداری آنها شد.
سردار قنبری افزود: اگر ما امروز در جامعه ولایت مداری را از جانبازان به تاسی بگیریم و پیروی کنیم هیچ وقت از خط رهبری فاصله نخواهیم گرفت و به سر منزل مقصود که همان سعادت بشر و جامعه است، خواهیم رسید.     
حسین کیخا جانباز قطع نخاع 70 درصد هم به خبرنگار عصر هامون گفت: در عملیات کربلای پنج به مقام جانبازی نائل آمدم .
وی بیان کرد: در شرایط کنونی جانبازان اسطوره صبر، استقامت و حامل حفظ ارزش های نظام هستند         
کیخا بیان کرد: جانبازان سربازان تحت امر ولی امر مسلمین و در واقع مطیع دستورات و فرامین مقام عظمای ولایت هستند که ولایی ترین، باوفا ترین و اباالفضل زمان به شمار می روند که در هر جا نیاز باشد سینه سپر می کنند و ازآرمان های امام، انقلاب و شهدا دفاع خواهند کرد.
 
کد مطلب: 233804