داخلی صفحه گیلان خبر
 
تولید نرم‌افزار «قهرمان» با محوریت سردار شهید حسین املاکی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۷
نرم افزار واقعیت افزوده «قهرمان» که روایتگر نحوه به شهادت رسیدن سردار شهید حسین املاکی است،از سوی سازمان سراج گیلان تولید شد.
 
به گزارش ایثار گیلان و نقل از خبرگزاری ایسنا گیلان،سجاد ستوده، مسئول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در استان گیلان در این خصوص اظهار کرد:دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در گیلان نرم افزاری تحت عنوان «قهرمان» را طراحی کرده است که در قالب آی.آر و به ‌صورت انیمیشن سه بعدی، نحوه به شهادت رسیدن سردار شهید حسین املاکی را از زبان مقام معظم رهبری روایت می‌کند.
وی تصریح کرد:نرم افزار «قهرمان» که روایتگر چگونگی به شهادت رسیدن شهید املاکی است از لحاظ تکنیکی در رده نرم افزارهای آی.آر یا همان واقعیت افزوده قرار می گیرد که در اینگونه از نرم افزارها به یک واقعیت حقیقی،محتوایی مجازی افزوده می‌شود.
مسئول دفتر سراج در گیلان،در تشریح واقعیت افزوده،گفت:واقعیت افزوده،تکنولوژی جدیدی است که در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته و محصولات مختلف و متنوعی بر پایه این تکنولوژی تولید شده است.
این فعال فرهنگی و رسانه ای،با بیان اینکه واقعیت افزوده یک پل ارتباطی بین دنیای واقعی و دنیای مجازی است،خاطرنشان کرد:واقعیت افزوده در معنا به روش‌هایی گفته می‌شود که به واقعیت موجود،امکانات و ویژگی‌های بیشتری اضافه می‌کند و موجب درک و سرعت عمل بیشتری در کاربر می‌شود.
وی پیرامون شیوه عملکرد این نرم افزار،یادآور شد:کاربران می‌توانند پس از نصب نرم افزار بر روی گوشی‌های تلفن همراه خود و تنظیم آن در برابر پوستر ویژه‌ای که از شهید املاکی طراحی شده است،داستان شهادت این شهید را به ‌صورت انیمیشن سه بعدی مشاهده کنند.
ستوده، با بیان اینکه زندگینامه مختصر و نیز تصاویری از این شهید از دیگر بخش های این نرم افزار است،عنوان کرد:این نرم افزار به شکلی طراحی شده است که حتی در صورت عدم دسترسی کاربر به پوستر هدف، می تواند بدون پوستر نیز کار کند و محتوای مدنظر را به مخاطب ارائه دهد.
"انتهای پیام"
 
کد مطلب: 233967