داخلی صفحه گلستان خبر
 
ویژه‌برنامه‌های دهه فجر بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان تشریح شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان در جمع خبرنگارن استان از برگزاری ویژه‌برنامه‌های دهه مبارک فجر بنیاد در شهرستان‌های استان خبر داد.
ویژه‌برنامه‌های دهه فجر بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان تشریح شد
 
به گزارش ایثار واحد گلستان، علی‌اصغر فاضلی در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: در 12 بهمن‌ماه جاری مراسم استقبال از ورود امام در فرودگاه به‌صورت نمادین در شهرستان گرگان برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: نخستین برنامه روز 12 بهمن‌ماه جاری استقبال نمادین از ورود امام در فرودگاه به سمت گلزار شهدای شهرستان گرگان است که این مراسم ساعت 9 صبح برگزار می‌شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان با اشاره به اینکه 48 شهید انقلاب تقدیم اسلام شده است، ابراز کرد: 48 شهید انقلاب از سال 1342 تا 1357 تقدیم انقلاب اسلامی‌شده است که تعدادی از این شهدا در ترور منافقین به درجه شهادت نائل شدند وعده‌ای دیگر زندانیان سیاسی بودند.
فاضلی از برگزاری مهمانی لاله‌ها در 19 بهمن‌ماه جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: در 19 بهمن‌ماه جاری مراسم مهمانی لاله‌ها را در گلزار شهدای شهرستان گرگان خواهیم داشت که در این راستا تعداد یک هزار پرچم تهیه‌شده است.
وی بابیان اینکه استاندار گلستان، سخنران ویژه‌برنامه مهمانی لاله‌ها است، اذعان کرد: مراسم مهمانی لاله‌ها در گلزارهای شهدا سراسر استان برگزار می‌شود اما مراسم متمرکز در آستان امامزاده عبدالله (ع) شهرستان گرگان برگزار خواهد شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان افزود: دیدار با خانواده‌های شهدا از دیگر برنامه‌های بنیاد شهید در ایام‌الله دهه فجر است.
فاضلی ابراز کرد: پدر و مادر اکثر شهدای و الامقام انقلاب در قید حیات نیستند اما برادر و خواهرانی دارند که در این ایام دیداری با آن‌ها خواهیم داشت.
وی بابیان اینکه استاندار گلستان از دو خانواده شهید انقلاب در شهرستان گرگان دیدار خواهد کرد، خاطرنشان کرد: معاونین استاندار برای دیدار از خانواده‌های معظم شهدا به شهرستان‌ها خواهند رفت.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان از برگزاری مسابقات نقاشی در مدارس شاهد استان گلستان با محوریت دهه فجر و انقلاب اسلامی خبر داد.
فاضلی افزود: مسابقات وبلاگ نویسی در خصوص زندگینامه شهدا در ایام‌الله دهه فجر در استان گلستان برگزار می‌شود که در این راستا هدایایی در نظر گرفته‌شده است.
وی با اشاره به اینکه در سطح استان گلستان تعداد 50 لغایت 60 حسینیه بانام شهید مزین شده است، تصریح کرد: در حسینیه‌های استان گلستان برنامه‌های خاطره گویی، برنامه قرآنی و غیره برگزار می‌شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان بابیان اینکه 69 نخبه شاهد در استان گلستان وجود دارد، ابراز کرد: هر نخبه 14 آیتم دارد که باید همه آن‌ها را دارا باشد.
فاضلی بابیان اینکه در شهرستان گرگان 6 مدرسه شاهد وجود دارد، افزود: زنگ انقلاب توسط جانبازان 70 درصد در مدارس شاهد استان گلستان نواخته خواهد شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 233984