۲۰ هزار دیدار با خانواده شهید و ایثارگر در تهران انجام شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۱
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران گفت: در راستای اجرای "طرح سپاس"در دور نخست در ۱۵ شهرستان در یک دوره یک ساله توانستیم ۲۰ هزار دیدار با خانواده شهدا و ایثارگر داشته باشیم.
۲۰ هزار دیدار با خانواده شهید و ایثارگر در تهران انجام شد
 
به گزارش راوی امروز، نادر نصیری صبح سه شبه ۱۰ بهمن ۹۶ در مراسم اجرای طرح سپاس و دیدار با ۴۰۰ خانواده شهید و ایثارگر این شهرستان که با حضور محمدکرم محمدی فرماندار پیشوا، حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله باقری امام جمعه این شهرستان و دیگر مسئولان در صحن مطهر امامزاده جعفر(ع) این شهرستان برگزار شد با بیان اینکه بزرگداشت فرهنگ شهادت و شهدا عامل پیشرفت کشور است اظهار داشت: همه قبول داریم که تا قیامت مدیون خون شهدا هستیم و امیدواریم که به مدد خون شهدا به گونه‌ای اقدام کنیم که در قیامت مدیون شهدا نباشیم.
وی بیان کرد: ما برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که یکی از دغدغه‌های اساسی مقام معظم رهبری است جای کار بسیار زیادی داریم و این موضوع که مقام معظم رهبری اساسی‌ترین مؤلفه را در این فرهنگ دیده‌اند، دنیایی است که نه تنها یک نهاد مانند بنیاد شهید بلکه تمام نهادهای فرهنگی باید برای این معنا و مفهوم تلاش کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران افزود: اگر بخواهیم به فرهنگ ایثار و شهادت سطحی‌ نگاه کنیم قطعاً جفا کرده‌ایم از این رو همواره یکی از تأکیدات ما دیدار عاطفی با جامعه ایثارگر است که در مقاطع مختلف عناوین مختلفی برای آن در نظر گرفته شده که آخرین عنوان آن همین طرح سپاس است.
نصیری تصریح کرد: اعتقاد داریم که منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی برای ما تکلیف شرعی و اداری است و به همین دلیل تمام همکاران و ادارات کل سراسر کشور باید تلاش مضاعف و همّت ویژه‌ای در اجرای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی داشته باشند.
وی با بیان اینکه در دور نخست اجرای این طرح در ۱۵ شهرستان در یک دوره یک ساله توانستیم ۲۰ هزار دیدار با خانواده شهید و ایثارگر داشته باشیم ادامه داد: اگر همدلی همکاران ما نبود، در این آشفته بازار بین‌المللی که همه دستگاه‌ها با آن درگیر هستند نمی‌توانستیم این طرح را اجرا کنیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران با اشاره به ابلاغیه استاندار تهران به فرمانداران و دستگاه‌های دولتی جهت تسهیل در همکاری با بنیاد شهید گفت: اداره کل بنیاد شهید استان تهران در ارزیابی کشوری در جشنواره شهید رجایی توانسته است موفق به کسب رتبه‌ برتر شده و لوح افتخار را به دست آورد.
نصیری اظهار داشت: بالغ بر ۵۰۰ دیدار را برای این دور از طرح در شهرستان پیشوا هدف‌گذاری کرده‌ایم که امروز با ۱۳۳ اکیپ آماده کار از ۴۰۰ خانواده شهید و ایثارگر دیدار  و مابقی آن نیز تا آخر هفته اجرایی می‌شود.
وی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های برجسته و قابل تأمل ما در انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) حضور اثرگذار مردم در پایداری انقلاب اسلامی است تصریح کرد: بقای انقلاب اسلامی در این ۴۰ سال دشمنان قسم‌خورده آن را به عصبانیت کشانده و در ادامه انچه که سبب تثبیت و اثرگذاری آن شده است، حضور سرمایه‌گذاران ممتاز نظام اسلامی یعنی شهدا، جانبازان و ایثارگران بوده است.
شهدا گواهان تاریخ هستند که جان خود را در راه خدا می‌دهند
در ادامه این مراسم محمدکرم محمدی فرماندار شهرستان پیشوا نیز اظهار داشت: همه می‌دانیم آنچه که سبب مقاومت و حرکت پویا به سمت توسعه انسانی و اخلاقی این کشور شده، حرکت عظیم اجتماعی یعنی شهادت فرزندان رشید این آب و خاک است.
وی با بیان اینکه شهدا گواه تاریخ و تاریخ‌سازانی هستند که جان خود را در راه خدا می‌دهند تصریح کرد: انسان به عنوان موجودی که اشرف مخلوقات است، شرافت خود را در شهادت در برابر خداوند متعال می‌داند، شهید یعنی کسی که همه هستی خود را برای ماندن و آبرو دادن به دیگران می‌دهد، او تاریخی را می‌سازد که رفاه، اخلاق و حریّت را به ارمغان می‌آورد.
فرماندار پیشوا افزود: دین اسلام همواره در طول تاریخ نیازمند عاشقانی بوده است که معشوق در مقابل معبود بوده‌اند، آن‌هایی که همه داشته‌های خود را بدون ریا و با همه وجود تقدیم کرده‌اند تا دیگران آزاد بمانند.
محمدی در ادامه با بیان اینکه خون شهدا سبب تداوم و ماندگاری انقلاب اسلامی شده است بیان کرد: ما امروز در سرزمینی هستیم که وجب به وجب آن با خون مردان و شیرزنانی که تاریخ‌ساز برای همه دنیا بوده‌اند، حفظ شده است، ما امروز در کشوری زندگی می‌کنیم که با نه گفتن به همه تعلقات دنیوی و مستکبران راه آزادگی را پیش گرفته‌ایم.
وی ادامه داد: پشت کردن به این ولی نعمتان و به کسانی که به گردن همه ما حق دارند هم به لحاظ اخلاقی و انسانی، و هم به لحاظ دینی و اجتماعی گناهی نابخشودنی است.
فرماندار شهرستان پیشوا در پایان خاطرنشان کرد: همگان باید سعی کنیم زیر سایه این بزرگواران که تاریخ ایران اسلامی را ساختند، به گونه‌ای عمل کنیم که مستکبران و ظالمان دنیا نتوانند در مقابل آن‌ها قدعلم کنند، هرچند به فضل خداوند در هر میدانی که ورود پیدا کرده‌ایم، آن مردان آب دیده از خون شهدا توانسته‌اند دشمنان زخم‌خورده از این انقلاب را با شکست جدی مواجه کنند که نمونه آن را در یمن و سوریه و دیگر نقاط دیده‌ایم.
کد مطلب: 233997