داخلی صفحه زنجان خبر
 
مدیرکل ثبت احوال استان زنجان:
۸۸۰ شناسنامه شهدا در استان زنجان صادرشد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۳
مدیرکل ثبت احوال استان زنجان گفت: تاکنون ۸۸۰ شناسنامه شهدا در استان زنجان صادرشده است.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از مهر، سید علی شفیعی  در مراسم گرامیداشت روز ورود امام راحل به ایران، افزود:  ثبت‌احوال استان زنجان در راستای ارج نهادن به مقام شهدای استان، نرم‌افزار صدور شناسنامه برای شهدای استان زنجان طراحی و اجرا کرده است.
 
وی اظهار کرد: این نرم‌افزار برای نخستین بار در سطح کشور در استان زنجان اجراشده و تاکنون ۸۸۰ شناسنامه شهدا صادر و به خانواده‌ها معظم شهدا در استان زنجان تقدیم شده است.
 
مدیرکل ثبت‌احوال استان زنجان گفت: در راستای گرامیداشت یاد شهیدان باید برنامه‌های یادواره شهیدان تداوم داشته باشد تا جوانان امروز با رشادت‌های شهیدان آشنا شوند.
 
شفیعی  بابیان اینکه حوزه ثبت و احوال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دچار تحولات عظیم شده است، تصریح کرد: تخصیص شماره ملی، صدور کارت شناسنامه ملی، ارائه شناسنامه‌های رایانه‌ای، آرشیو اسناد هویتی، صدور کارت شناسایی هوشمند ازجمله خدمات مکان محور این اداره کل است که توسط همکاران این اداره به مردم ارائه می‌شود.
 
وی به صدور کارت ملی هوشمند اشاره کرد و گفت: کارت ملی هوشمند با ارائه سه کاربرد اصلی شناسایی، تصدیق هویت و امضای دیجیتال این امکان را فراهم می‌کند تا بتوان از کارت به‌عنوان یک ابزار چندکاره استفاده کرد و از وقوع جرائم و سوءاستفاده هم جلوگیری می‌کند.
 
مدیرکل ثبت‌احوال استان زنجان تصریح کرد: سازمان ثبت‌احوال برای صدور کارت هوشمند ملی تاکنون موفق بوده است.
 
کد مطلب: 234384