داخلی صفحه زنجان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان:
ساماندهی گلزار شهدا در دستور کار بنیاد شهید استان زنجان است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: ساماندهی گلزار شهدا در دستور کار بنیاد شهید استان است.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از ذاکرنیوز، علی کاظمی در مراسم تجلیل و تکریم خانواده‌های شهدای انقلاب اسلامی استان زنجان، از وجود ۲۹ شهید و ۲۷ جانباز دوران انقلاب در استان زنجان خبر داد و افزود: همه ما مدیون جان‌فشانی‌های شهدا هستیم و باید قدر خانواده‌های شهیدان را بدانیم و رهرو راه این شهیدان باشیم.
 
وی از برگزاری یادواره شهدای بمباران و شهدای دانش‌آموز در ۱۶ بهمن‌ماه خبر داد و گفت: همچنین  برای نخستین بار یادواره شهدای زن در ۱۹ بهمن‌ماه در زینبیه اعظم زنجان  و یادواره شهدای  دانش‌آموز در مدرسه نواب صفوی برگزار خواهد شد.
 
مدیرکل بنیاد شهید و انقلاب اسلامی استان زنجان  با اشاره به برگزاری ۴۰ عنوان برنامه در ایام‌الله دهه فجر در استان زنجان، اظهار کرد: دیدار با خانواده شهدای دوران انقلاب، حضور در مزار شهدا و تجلیل از خانواده‌های شهدا و جانبازان برنامه‌های شاخص در این ایام است.
 
کاظمی بابیان اینکه ساماندهی گلزار شهدا در دستور کار  بنیاد شهید استان زنجان است، ابراز کرد:  ساماندهی گلزارهای مطهر شهدا برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ روحیه ایثارگری در جامعه وزنده نگه‌داشتن یاد شهدا است.
 
مدیرکل بنیاد شهید و انقلاب اسلامی استان زنجان یاد آور شد: طرح تجلیل و سپاسگزاری از خانواده‌های شهدا، آذین‌بندی قبور شهدا و نصب پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران، برگزاری مسابقات فرهنگی با موضوع انقلاب اسلامی و برگزاری مسابقات قرآن کریم در رشته‌های مختلف، برگزاری نمایشگاه موضوعی دهه فجر، طرح پایش سلامت ایثارگران و خانواده‌های آنان از برنامه‌های دهه فجر است.
 
کاظمی تصریح کرد: دهه فجر ایام خوبی است تا جوانان با رشادت‌ها و دلیری‌ها رزمندگان آشنا شوند و استان زنجان در امر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پیشرو در کشور است.
 
وی افزود: مردم استان زنجان همواره در طول تاریخ حماسی کشور حضور چشمگیر و ارزشمندی داشتند که می‌توان به برگزاری اولین راهپیمایی بانوان زنجانی در طول انقلاب اسلامی اشاره کرد و در استان زنجان مساجدی چون  مسجد ولیعصر (عج)،  مسجد مهدیه و مسجد دمیریه معروف به انقلاب اسلامی ازجمله مراکز مهم در طول انقلاب اسلامی بودند.
 
وی بر لزوم مردمی برگزار شدن برنامه‌های دهه فجر در استان تأکید کرد و افزود: باید برنامه‌ها طوری تدوین شود که جوانان در این مراسم‌ها حضور فعالی داشته باشند.
 
کد مطلب: 234387