داخلی صفحه زنجان خبر
 
در بهار آزادی جای شهدا خالی است؛
تقدیم 29 شهید زنجانی در دوران انقلاب اسلامی / مردم هیچگاه شهدا را فراموش نخواهند کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۳
استان زنجان در دوران انقلاب اسلامی 29 شهید را تقدیم اسلام کرده است.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از موج رسا، پیروزی انقلاب اسلامی یکی از رخدادهای مهم کشورمان است که بعد از ۳۹ سال هنوز خاطرات خوشی را برای مردم زنده می‌کند از این‌رو باید با عمق دادن به موضوع دستاوردها را نیز به مردم بازگو شود.
 
باید به مردم بگوییم که آزادی و امنیت کنونی را مدیون چه کسانی هستیم و این زمینه ضروری است هر شخصی به نوبه خود و با توجه به امکانات و جایگاه اجتماعی خود به موضوعات بپردازد و واقعیات را بیان کند.
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در گفت و گو با خبرنگار موج رسا، با اشاره به تقدیم 29 شهید در زنجان در ایام انقلاب، بیان داشت: امروز شکوفایی انقلاب به وضوح در همه موفقیت‌ها دیده می‌شود.
 
علی کاظمی با بیان اینکه استان زنجان همیشه به وجود شهدا، ایثارگران و آزادگان خود می‌بالد،افزود: به برکت وجود این افراد زنجان به عنوان پایتخت شور و شعور حسنی و دیار غواصان دریادل شناخته شده است.  وی با اشاره به اینکه خون شهدا در جوانان امروزی نیز جریان دارد، اضافه کرد: مصداق این موضوع را می‌توان بارها و بارها در حرکت‌های جوانان غیور کشورمان مشاهده کرد چرا که هر بار دشمن قصد دست درازی داشته نوا و حرکت‌های انقلابی جوانان موجب سرنگونی دشمن شده است.  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان ادامه داد: استان زنجان 29 شهید انقلابی، 19 آزاده سیاسی و 38 جانباز را در کارنامه افتخار خود برای دوران پیروزی انقلاب دارد.  کاظمی با بیان اینکه مردم همیشه در صحنه هیچگاه این شهدا را فراموش نخواهند کرد،گفت: گلباران، عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدا یکی از برنامه‌های دهه فجر است.
 
وی از برگزاری آئین میهمانی لاله ها در روز پنجشنبه 19 بهمن ماه سال جاری خبرداد و گفت: این مراسم همزمان با سراسر کشور در گلزارهای مطهر شهدای استان برگزار می شود.
 
این مسئول گفت: از ۲۹ شهید انقلابی زنجان یک نفر روحانی، ۲ نفر دانشجو، ۴ نفر دانش‌آموز، ۲۰ نفر کارگر بخش خصوصی و ۲ نفر کارمند هستند.
 
کاظمی ادامه داد: بیشترین تعداد شهدای انقلاب در روز ۲۱ بهمن ماه به تعداد ۷ شهید است.
 
کد مطلب: 234391