داخلی صفحه زنجان خبر
 
برای نخستین بار صورت گرفت
طراحی نرم‌افزار صدور شناسنامه برای شهدای زنجانی
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۳
مدیرکل ثبت احوال استان زنجان گفت: در راستای ارج نهادن به مقام شامخ شهدای والامقام استان، نرم افزار صدور شناسنامه برای شهدای استان زنجان طراحی و اجرا شده است.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از فارس، سید علی شفیعی در مراسم تجلیل و تکریم خانواده‌های شهدای انقلاب اسلامی استان زنجان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار کرد: دهه فجر نقطه عطفی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است.
 
وی با تاکید بر پاسداشت دهه فجر و لزوم بهر‌ه‌گیری از این فرصت برای بیان دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی افزود: باید دستاوردهای انقلاب اسلامی به ویژه برای نسل جوان بازگو شود.
 
مدیرکل ثبت احوال استان زنجان در ادامه با اشاره به طراحی نرم افزار صدور شناسنامه برای شهدای استان زنجان گفت: این اقدام در راستای ارج نهادن به مقام شامخ شهدای والامقام استان صورت گرفته است.
 
شفیعی با بیان اینکه این نرم افزار برای نخستین بار در سطح کشور در استان زنجان اجرا شده است، تصریح کرد:  تاکنون ۸۸۰ شناسنامه شهدا به خانواده‌ها معظم شهدا صادر شده است.
 
در ادامه نیز خواهر شهید والامقام رضا ابوبصیر از شهدای انقلاب اسلامی استان زنجان اظهار کرد: نقش بانوان زنجان در ۹ شهریورماه سال 1357 تاریخی بوده و همین امر موجب غرور و افتخار استان شده است.
 
ابوبصیر با اشاره به اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، نگاه‌ها به به زن سخیف و ابزاری بود، تصریح کرد: با پیروزی  انقلاب اسلامی بانوان جایگاه مهمی را ایفا کردند و امروز شاهد حضور تاثیرگذار بانوان در عرصه‌های مختلف مسؤولیتی در سطح کشور هستیم.
 
وی با اشاره به تلاش دشمنان در راستای ضربه زدن به بانوان و تضعیف نقش آنها در جامعه گفت: آنچه مسلم است، بانوان همواره  نقش بسیار مهمی در عرصه خانواده و اجتماع ایفا کرده و می‌کنند که یکی از آنها تربیت کردن اسلامی فرزندان خود است.
 
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 234392