داخلی صفحه زنجان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان:
زنجان، پیشرو در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: استان زنجان در امر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در کشور پیشرو است.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از ایسنا، علی کاظمی در مراسم جشن تجلیل و تکریم از ایثارگری‌های خانواده‌ معظم شهدا، جانبازان و آزادگان دوران انقلاب که به میزبانی سالن شهید شهریاری صدا و سیمای مرکز زنجان برگزار شد، اظهار کرد: استان زنجان ۲۹ شهید، ۲۷ آزاده و ۱۹ زندانی سیاسی دوران انقلاب را تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.
 
 
 
وی افزود: مردم استان زنجان همواره در طول تاریخ حماسی کشور حضور چشم‌گیر و ارزشمندی داشتند که می‌توان به برگزاری اولین راهپیمایی بانوان زنجانی در طول انقلاب اسلامی اشاره کرد.
 
 
 
کاظمی تصریح کرد: در استان زنجان مساجدی چون مسجد ولیعصر (عج)، مسجد مهدیه و مسجد دمیریه معروف به انقلاب اسلامی، از جمله مراکز مهم در طول انقلاب اسلامی محسوب می‌شود که شاهد تربیت جوانان مخلص و مبارز انقلابی و محل به شهادت رسیدن برخی از شهدا به‌شمار می‌آیند که در طول برگزاری برنامه‌های دهه فجر محلات و مکان‌های انقلابی زنجان معرفی خواهند شد.
 
 
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان یادآور شد: به مناسبت ایام‌الله دهه‌فجر، برنامه‌های مختلفی برگزار خواهد شد، بازدید از موزه دفاع‌مقدس واقع در خیابان خواجه نصیر طوسی عمارت تاریخی توفیقی که همه روزه جهت بازدید علاقه‌مندان باز است، این موزه ۱۵۰ هزار آثار از شهدا و ایثارگران استان زنجان را در دوران دفاع‌مقدس جا داده است.
 
 
 
کاظمی افزود: استان زنجان در امر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پیشرو در کشور است. همچنین این استان در حوزه ایثار اجتماعی که نیاز امروز تلقی می‌شود، از جایگاه مهمی برخوردار است.
 
 
 
در ادامه این مراسم، مدیرکل ثبت‌احوال استان زنجان نیز اظهار کرد: در راستای ارج نهادن به مقام شامخ شهدای والامقام استان، نرم‌افزار صدور شناسنامه برای شهدای استان زنجان طراحی و اجرا شده است.
 
 
 
سیدعلی شفیعی یادآور شد: این نرم‌افزار برای نخستین بار در سطح کشور در استان زنجان اجرا و تاکنون ۸۸۰ شناسنامه شهدا به خانواده‌ها معظم شهدا صادر شده است.
 
 
 
در ادامه این مراسم، خواهر شهید والامقام رضا ابوبصیر از شهدای انقلاب اسلامی استان زنجان، اظهار کرد: نقش بانوان زنجان در ۹ شهریورماه ۵۷ حرکتی تاریخی است که موجب افتخار این دیار شده است.
 
 
 
وی افزود: در زمان قبل انقلاب به زن نگاه سخیف و ابزاری وجود داشت ولی با پیروزی انقلاب اسلامی بانوان جایگاه مهمی را ایفا کردند که امام راحل به این نقش تاکید ویژه‌ای داشتند.
 
 
 
ابوبصیر تصریح کرد: بانوان همواره دارای نقش بسیار مهمی در عرصه خانواده و اجتماع هستند، به طوری که دشمنان انقلاب همواره در اتاق فکر خود در صدد ضربه زدن به بانوان و نقش آن در جامعه و اجتماع هستند.
 
 
 
وی خاطرنشان کرد: بانوان باید همواره با داشتن تربیت اسلامی فرزندان خود، ایران اسلامی را در راستای تحقق آرمان‌های امام راحل، شهدای انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری یاری دهند.
 
انتهای پیام
.....................
 
کد مطلب: 234394