داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
دومین جلسه کار گروه ساماندهی گلزار شهدای شهرستان حاجی آباد برگزار شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۹
دومین جلسه کار گروه ساماندهی گلزار شهدای حاجی آباد به ریاست جهانگیری فرماندار حاجی آباد و با حضور رئیس بنیاد شهید و اعضای کار گروه برگزار شد.
دومین جلسه کار گروه ساماندهی گلزار شهدای شهرستان حاجی آباد برگزار شد.
 
به گزارش ایثار واحد هرمزگان ،حمید جهانگیری فرماندار حاجی آباد در ابتدای این جلسه گفت:امنیت و آرامش امروز ما مرهون جانفشانی شهدا و ایثارگری جانبازان و آزادگان است .
جهانگیری افزود:ساماندهی گلزار شهدا شهرستان یکی از خواسته های بحق خانواده های معظم شهدا و ایثارگران است که  الحمدلله بنیاد شهید شهرستان در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است و کلیه گلزار های روستایی و مراکز بخش های شهرستان ساماندهی شده است و امیداوریم با تلاش های بنیاد شهید و اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فاز اول گلزار شهدای امامزاده سید محمد (ع)شهر حاجی آباد نیز تا پایان سال به بهره برداری برسد.
رئیس کار گروه ساماندهی گلزار شهدای حاجی آباد با اشاره به اهمیت  تبدیل گلزار های شهدا به مکان های فرهنگی اظهار داشت:گلزار شهدا باید به مراکز فرهنگی و ترویج روحیه ایثار و شهادت در شهرستان مبدل گردد و این مهم نیازمند آماده نمودن زیرساخت های لازم در گلزار های ملکوتی شهداست و  در ماده ۱۱ قانون جامع خدمات رسانی به خانواده معظم شهدا تکلیف دستگاه هایی که وظیفه دارند این زیر ساخت ها را آماده نمایند بخوبی مشخص کرده است .
قاسم صادقی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران حاجی آباد نیز در ادامه جلسه با ارائه گزارش از روند ساماندهی گلزار های شهدا گفت:تا پایان سال جاری عملیات ساماندهی گلزارهای  شهدای شهرستا حاجی آباد به پایان    می رسد و ما هیچ گلزار و مزار ساماندهی نشده را در این شهرستان نخواهیم داشت.
صادقی افزود:گام دومی که بعد از ساماندهی گلزار شهدا در شهرستان از سال ۹۴ آغاز  شده است ,برق رسانی , آب رسانی و ایجاد راه دسترسی مناسب برای گلزار های شهدا در سطح شهرستان بوده است  که بیش از ۵۰ درصد گلزار ها طی دو سال گذشته آب و برق آنان تامین شده است و امیدواریم تا پایان سال ۹۷ آب و برق  کلیه گلزارهای شهرستان تامین شود.
صادقی مشکل اصلی گلزار های شهرستان را نداشتن راه دسترسی مناسب دانست و اظهار داشت :مدیران استانی و شهرستانی راه و شهرسازی نبود اعتبارات  را دلیل کندی مناسب سازی و ایجاد راه دسترسی به گلزار های شهدا می دانند و اظهار امیدواری کرد این مشکل  نیز هر چه سریعتر مرتفع گردد.
صادقی همچنین به طرح حافظان گلزار اشاره نمود و اظهار داشت :از بین خانواده های معظم شهدا و از افراد معتمد هر منطقه افرادی را بعنوان حافظان گلزار انتخاب نموده ایم که این عزیران امورات مربوط به گلزار ها را با هماهنگی و همکاری  بنیاد,شهرداران و دهیاران داوطلبانه پیگیری  و انجام می دهند.
شهرستان حاجی آباد دارای  ۴۸ گلزار با ۹۷ مزار می باشد.
کد مطلب: 234417