داخلی صفحه یزد خبر
 
یادواره شهدای انقلاب اسلامی در یزد برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۰
چهارمین یادواره 22 شهید انقلاب اسلامی در استان یزد با حضور قشرهای مختلف مردم ولایتمدار دارالعباده در مسجد روضه محمدیه برگزار شد.
یادواره شهدای انقلاب اسلامی در یزد برگزار شد
 
به گزارش «ایثار یزد» همزمان با سومین روز از ایام الله دهه فجر چهارمین یادواره 22 شهید انقلاب اسلامی در استان یزد با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و قشرهای مختلف مردم ولایتمدار دارالعباده در مسجد روضه محمدیه برگزار شد.
حجت‌الاسلام ابوالفضل صابری اراکی در این مراسم گفت: شهدای انقلاب اسلامی به خاطر تحقق حاکمیت دین و ارزش‌های الهی در کشور از جانشان گذشتند و باید همواره فرهنگ ایثار و شهادت در بین مردم و جوانان زنده بماند و جوانان و نوجوانان با این فرهنگ ناب اسلامی آشنا شوند.
وی افزود: عزت و اقتدار نظام اسلامی ایران به برکت خون شهیدان و فداکاری دلسوزان نظام در 40 سال گذشته حاصل‌شده است و باید همواره در مسیر دین و ارزش‌های دینی حرکت کرد.
سخنران مراسم تصریح کرد: انقلاب شکوهمند اسلامی مدیون تمام فداکارانی است که به‌رغم توطئه‌های مختلف استکبار جهانی با ولایتمداری و هوشیاری، تمام توطئه‌های آن‌ها را خنثی و برای سرفرازی کشور از هستی خود گذشتند.
این استاد حوزه به ویژگی شهدای انقلاب اسلامی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: ویژگی مهم شهدای انقلاب اسلامی ما نسبت به سربازان دیگر کشورها در عالم این است که آنان برای تحقق دین و ارزش‌های معنوی فداکاری کردند و به آرزوی خود رسیدند.
صابری اراکی اضافه کرد: مردم و بخصوص جوانان کشور اسلامی ما باید همواره الگوی واقعی خود را شهیدان قرار دهند که عزت و اقتدار این ملت در برابر دشمنان وابسته به حفظ ارزش‌ها و فرهنگ اسلام ناب محمدی است.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد نیز با اشاره به اینکه در آن زمان قدرت شاه زیاد و همه جهان در کنار آمریکا بود گفت: آن زمان با وجود تمام توطئه‌های دشمنان بر علیه ایران، باز هم پیروزی نتیجه بخش راه ایمان بود و شکی نداریم که این انقلاب به دست امام زمان (عج) سپرده می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه شهدای انقلاب پشتوانه‌های معنوی انقلاب هستند خاطرنشان کرد: این شهدای والامقام در زمان پیروزی انقلاب اسلامی با فدا کردن جان خود این انقلاب را به ثبت رساندند.
وی افزود: در زمان ورود امام راحل به ایران، دشمنان تهدیدات بسیاری انجام دادند که باعث دلهره و ترس همگان شد که خدایی ناکرده اتفاقی برای امام بیفتد اما خود امام بدون هیچ ترسی به اطرافیان خود هم دلگرمی می‌دادند که همین ایمان باعث رقم خوردن اتفاقی تاریخ در جهان شد.
فخرالدینی اضافه کرد: ملت ایران توانستند با رهبری امام خمینی (ره) شعار ملت ایران استقلال آزادی جمهوری اسلامی را بر حکومت 2 هزار و 500 ساله حاکم کنند و انقلاب اسلامی را به پیروزی برسانند.
رئیس شورای هماهنگی انقلاب اسلامی استان یزد با اشاره به اینکه امام این انقلاب را پیروز کرد گفت: ملت غیور ایران به جایی رسیده‌اند که الآن هم باوجود تحریم‌ها، هیچ اثری بر آن‌ها ندارد و مردم ایران به‌خوبی با همه مشکلات برخورد و در این راه هیچ مشکلی ندارند.
وی اضافه کرد: همه این مسئله را به‌خوبی می‌دانند که از روز شهادت امام حسین (ع) ویارانش تاکنون اسلام به‌خوبی حفظ شده و تا زمان سپردن به صاحب اصلی آن حفظ می‌شود.
فخرالدینی با بیان اینکه به نوعی می‌توان گفت که امام خمینی (ره) با امام حسین (ع) ارتباط داشتند افزود: امام خمینی (ره) راه پیشوایش حسین‌ابن‌علی را در پیش گرفت و در نهایت نیز با همراهی مردم توانست آن را به سر منزل مقصود برساند و اسلام ناب را به جهانیان معرفی کرد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد در پایان اظهار داشت: بدون شک انقلاب به حرکت جهانی امام زمان (عج) گره می‌خورد و حفظ این انقلاب تا آن زمان به‌خوبی پیش می‌رود.
در این مراسم همچنین دو تن از مداحان اهل‌بیت با توجه به ایام شهادت بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) به مدیحه‌سرایی در منقبت ایشان پرداختند.
 
کد مطلب: 234436