داخلی صفحه مرکزی خبر
 
خبرگزاری تسنیم:
برنامه‌های دهه فجر استان مرکزی با رویکرد مردمی برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
در نشست ستاد دهه فجر استان مرکزی با بیان اینکه برنامه‌های دهه فجر استان مرکزی با رویکرد مردمی برگزار می‌شود تاکید شد: نقش مردم استان مرکزی در دوران انقلاب اسلامی تبیین می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، نشست ستاد دهه فجر استان مرکزی ظهر امروز با حضور اعضای این ستاد و به ریاست معاون سیاسی و امنیتی استاندار مرکزی در سالن جلسات استانداری استان مرکزی برگزار شد.
330 پروژه عمرانی کمیته امداد در دهه فجر افتتاح می‌شود
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی در این نشست اظهار داشت: در مجموع بیش از 330 پروژه عمرانی در این دهه داریم که زمان و مکان آن مشخص و ارسال شده و عدد ریالی که برای این طرح‌ها برآورد شده قریب به چهار میلیارد تومان است.
قنبر موسی نژاد افزود: تاکید زیادی بر دیدار‌های مردمی وجود داشت که در حدود پنج هزار دیدار مردمی در کمیته امداد شکل می‌گیرد و همچنین چهار هزار و 300 سبد کالا با کمک دستگاه‌های حمایتی مربوطه تهیه شده که در ایام تقدیم خانواده‌ها می‌شود.
اجرای سرود 1357 نفری دانش‌آموزان در استان مرکزی
مدیرکل آموزش و پرورش هم در این نشست گفت: در روز 22 بهمن اجرای سرود یک هزارو 357 نفری توسط دانش‌آموزان را داریم که هماهنگی این سرود هزینه زیادی در بر داشته و همچنین دانش آموزان از یک ماه گذشته در حال آمادگی برای اجرای این سرود هستند.
شهریار فولادوند بیان کرد: در دهه فجر 227 برنامه در سطح شهرستان‌ها و چهار هزار و 200 برنامه در مدارس استان توسط آموزش و پرورش برگزار می‌شود.
هزار و 161 برنامه در ورزش و جوانان استان مرکزی برگزار می‌شود
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی هم در این نشست گفت: یک هزار و 161 برنامه در ورزش و جوانان استان برگزار می‌شود که پنج برنامه شاخص هم داریم که شامل افتتاح خانه جوان اراک، مسابقات کشتی بین‌المللی جام یادگار امام، صعود برای کوهنوردان کشور به قله شهباز و افتتاح خانه ورزش روستایی است.
4 کمیته اجرایی کارگری دهه فجر در استان مرکزی تشکیل شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم در این نشست گفت: تا به امروز چهار کمیته استانی و 20 کمیته شهرستانی برگزار کردیم که در مجموع 600 برنامه برای اجرا در دهه فجر تدوین و برنامه‌ریزی شده است.
محمد تقی آبایی اضافه کرد: از مجموع برنامه‌ها 220 برنامه مربوط به مسابقات ورزشی کارگری است که در مجموع سه هزار کارگر درگیر این مسابقات ورزشی هستند.
وی ادامه داد: دو همایش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، پنج دوره آموزش مهارت زندگی و آموزش سلامت و روان در این دهه انجام می‌شود.
31 دستگاه اصلی و فرعی در کمیته ایثارگران ستاد دهه فجر استان ساماندهی شد
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی هم در این نشست گفت: 31 دستگاه اصلی و فرعی در کمیته ایثارگران ستاد دهه فجر استان ساماندهی شده که برگزاری 26 برنامه توسط این دستگاه‌ها به تصویب  رسیده است.
صادق دوخایی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین برنامه کمیته ایثارگران برنامه میهمانی لاله‌ها است که در 19 بهمن ماه برگزار می‌شود.
وی اضافه کرد: تعویض پرچم قبور شهدا، دیدار و سرکشی از خانواده‌های شهدا، اجرای طرح سپاس، برگزاری یادوار شهدا، اجرای مسابقات مختلف فرهنگی و هنری بخشی از دیگر  برنامه‌ها به شمار می‌رود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی عنوان کرد: دهه فجر بهترین فرصت برای بیعت با آرمان‌های انقلاب و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، بصیرت‌افزایی، خودباوری، دشمن شناسی و غیره است.
انتهای پیام/ح
کد مطلب: 234581