داخلی صفحه زنجان خبر
 
رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان:
خود را مدیون خون شهدا می‌دانیم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۰
رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان گفت: جهاددانشگاهی به‌عنوان مولود انقلاب همواره خود را مدیون شهدا می‌داند، زیرا این نهاد وجودش را از انقلاب اسلامی گرفته است.
 
به گزارش اثار واحد زنجان به نقل از ایسنا، مهدی عباسی در دیدار با خانواده شهیدان حبیب‌الله و رسول گوزلیان، اظهار کرد: جایگاهی که والدین شهدا به عنوان میراث‌داران عرصه ایثار و شهادت دارند بر هیچ کس پوشیده نیست زیرا آنان با تربیت نسلی جهادگر و مبارز نقش مهمی را در پایداری نظام جمهوری اسلامی ایفا کردند و وجودشان برای نظام مایه خیر و برکت است.
 
 
 
وی تصریح کرد: جهاددانشگاهی به‌عنوان مولود انقلاب اسلامی همواره خود را مدیون شهدا می‌داند، زیرا این نهاد وجودش از انقلاب سرچشمه گرفته و در سال ۵۹ به فرمان امام راحل تشکیل شده است.
 
 
 
اسن مسئول یادآور شد: حرکت در مسیر شهدا یکی از مهم‌ترین اصل‌ها در برنامه‌های اجرایی جهاددانشگاهی محسوب می‌شود تا با بدین وسیله دین خود را به شهدا ادا کرده و همواره در مسیر آرمان‌های آنان حرکت کنیم.
 
 
 
در ادامه این دیدار، برادر شهیدان گوزلیان اظهار کرد: پیام شهدا باید همواره زنده بماند، که در این راستا خانواده‌های شهدا و مسئولان نظام نقش بسیار مهمی را در تبیین آرمان‌ها و زنده نگه داشتن یاد شهدا بر عهده دارند تا پیام‌رسان این فرهنگ برای نسل‌های بعدی باشند.
 
 
 
وی افزود: متاسفانه در معرفی شهدا تنها اکتفا به برگزاری برنامه‌های مناسبتی در طول سال و بزرگ‌نمایی چهره‌های شهدا می‌کنند که این اقدام برای معرفی راه ایثار و شهادت به نسل جوان کافی نیست.
 
 
 
به گزارش ایسنا، شهید حبیب‌الله گوزلیان در ۲۹ اردیبهشت سال ۴۴ در زنجان متولد و با شروع جنگ تحمیلی عازم میدان نبرد شد، وی پذیرفته شده در رشته فلسفه از دانشگاه تهران بود که در نهایت در ۴ اسفندماه سال ۶۵ پس از ماه‌ها حضور در جبهه به شهادت رسید. همچنین رسول گوزلیان نیز پس از حضور در میدان جهاد در کنار برادرش در سن ۱۷ سالگی به شهادت رسید.
 
انتهای پیام
 
کد مطلب: 234587