داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
معرفی شهدای هرمزگان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۴
تصاویر اختصاصی شهید عبدالله انصاریان + زندگینامه ، نامه و وصیت نامه
معرفی شهدای هرمزگان
 
ایثار هرمزگان :

 بیست و هقتم دیماه سالروز تولد شهید سرافراز عبدالله انصاریان از شهدای شهرستان بندرعباس می باشد . ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شهید معظم به همین مناسبت تصاویر اختصاصی از شهید به همراه زندگینامه ،نامه شهید و وصیت نامه اش منتشر می گردد. روحش شاد با ذکر صلوات!

نگاهی کوتاه به زندگینامه

بيست‌ و هفتم ديماه  1345، در شهرستان بندرعباس چشم به جهان گشود. پدرش ابراهيم، استوار يكم ژاندارمري بود و مادرش زهرا نام داشت. تا پايان دوره متوسطه در رشته رياضي درس خواند و ديپلم گرفت. به عنوان بسيجي در جبهه حضور يافت. نوزدهم دي 1365، در شلمچه بر اثر اصابت تركش به پا، شهيد شد. مدفن او در گلزار شهداي زادگاهش واقع است.

سه نامه  کوتاه از شهید به خانواده

نامه اول

بسم الله الرحمن الرحیم

ضمن عرض سلام خدمت شما پدر و مادر گرامی و عزیز امیدوارم حالتان خوب باشد هیچ کسالتی نداشته باشید و همیشه در قید سلامتی بسر ببرید و از دوری اینجانب هم هیچگونه ناراحتی به خود راه ندهید و خودتان را با اینگونه مسائل افسرده خاطر مسازید.
اگر حال بنده را بخواهید الحمدا... به شکر خداوند خوب و سرحال هستم و هیچ گونه کسالتی ندارم امیدوارم که همگی خوب باشید سلام همه بچه ها برسانید دیگر عرضی ندارم و مزاحم اوقاتان نمی شوم شماها را به خداوند بزرگ می سپارم .

   
نامه دوم

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
خدمت شما پدر و مادر عزیز و مهربان، امیدوارم حالتان خوب باشد والحمدلله به شکر نعمات الهی خوب و هیچ کسالتی نداشته باشید .شمارا ازخداوند بزرگ خواستارم وامیدوارم همیشه درکارهایتان موفق وپیروز باشید و دعاگوئی رزمندگان اسلام باشید . اگرحال بنده را بخواهید الحمدلله به شکر نعمات الهی خوب سرحال هستم و هیچ کسالتی ندارم .
علی، غلامرضا، صدیقه، حسین، مرتضی سلام میرسانم و امیدوارم حال همگی شان خوب باشد. همگی شما را به خدای منان می سپارم .
خداحافظ
پسرشماعبدالله


نامه سوم

بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام خدمت شما پدر و مادرگرامیم امیدوارم حالتان خوب باشد ودرپناه خداوندمتعال درسلامت وتندرستی باشید. باری لازم دانستم باذکر چندکلمه ازاحوال خودم شماراجویاسازم بنده الحمدالله به شکر خدواندبزرگ خوب وسلامت هستم وهیچ کسالت وناراحتی ندارم وسلامتی شماراازخداوند منال خواهان وخواستارم انشالله همیشه درکارهایتان موفق وپیروز باشید ورزمندگان اسلام رادعاکنید دیگرعرضی ندارم سلام همگی رامی رسانم .صدیقه، غلامرضا ، علی ، حسین ، مرتضی
همگی شمارابه خداوند منال میسپارم.
پسرشماعبدالله


وصیت نامه

بسم الرحمن الرحيم
الحمدلله رب العالمين

آن روز وعده داده فرا رسيد و جمله رزمندگان آماده پيكار با خصم دون بودند . آري بالاخره بعد از تمام آموزشها و مشكلات روز موعود سر رسيد. ياران روح الله همگي ذكر خدا بر لبهايشان جاري بود همه از خدا مي گفتند . ندا مي داد خدايا خودت بايد ما را از آبها عبور دهي همچون كه حضرت موسي و اصحابش را از رود نيل عبور دادي . خدايا مي خواهم بگويم ما هم سربازان امام زمان هستيم و هم ياران امام هستيم . خدايا در اين روز از تو مي خواهم مرا قوت دهي تا روحيه جنگيدن در برابر دشمنانت را داشته باشم خدايا چه بگويم ، ما كه هيچي نيستيم. مگر خودت دشمن را نابود كني و ما را از اين موانع ها بگذراني . اينك وصيتم را با شهادتين خود شروع مي كنم .شهادت مي دهم كه هيچ خدايي نيست جزء خداي يگانه و شهادت مي دهم به حضرت محمد(ص) رسول خداست و شهادت مي دهم حضرت علي(ع) ولي خداست . در اول از زحمات شما پدر و مادر عزيزم كه برايم كشيده ايد قدر داني مي كنم و از شما مي خواهم در مرگ من صبور باشيد و از خداوند براي شما صبر جزيل مي خواهم و هنگامي كه جسد من به دست شما رسيد خدا را شكر كنيد و در ضمن از شما برادران بزرگم مي خواهم اين نصيحت برادرانه از برادر كوچكتان قبول كنيد كه ديگر وقت بي تفاوتي نيست . بياييد با خدا آشتي كنيد و طاعت و عبادت خدا را بجا آوريد . ديگر عرضي با شما ندارم با عرض معذرت . در ضمن 24 روز روزه قضا دارم و چند ماه برايم  نماز قضا بجا آوريد . به اميد پيروزي لشكريان اسلام  و كفر جهاني .  عبدالله انصاريان
 

تصاویر

 
 
کد مطلب: 234661