داخلی صفحه فارس خبر
 
استاندار فارس:
آزادگان و ایثارگران آرمان های انقلاب را به مسئولان گوشزد کنند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۰
شیراز-ایرنا-استاندار فارس گفت: بنیان انقلاب اسلامی بر اساس اخلاق و تحقق اهداف بزرگی شکل گرفته که لازم است ایثارگران، آزادگان، مردم و دلسوزان انقلاب این آرمان ها را به مسئولان گوشزد کنند.
 
به گزارش ایرنا اسماعیل تبادار، روز شنبه در سومین روز از دهه فجر در دیدار با آزادگان سیاسی قبل از انقلاب و خانواده شهدای انقلاب اسلامی در شیراز، افزود: این انقلاب سرمایه بزرگ اجتماعی است که به ثمر رسیدن و حفاظت از آن بسیار گران تمام شده و محقق شدن این هدف با خون صدها هزار شهید حاصل شده است.
استاندار فارس بیان کرد: دغدغه های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی اندیشمندان، آزادگان و ایثارگران نباید تنها به برپایی اینگونه نشست ها خلاصه شود بلکه ضروری است آرمان ها و اهداف انقلاب همواره به من و تمام مسئولان گوشزد شود.
وی، با اشاره به اینکه وحدت، هماهنگی، همسویی و ایثار باعث پیروزی انقلاب شد، اظهار داشت: آزادگان قبل از انقلاب با ایثارگری، فداکاری و وحدت در کنار رهبری امام (ره) موجب پیروزی انقلاب اسلامی شدند.
تبادار بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران با آرمان های ارزشمندی مانند مبارزه با استکبار، استقلال و تعیین حکومت توسط مردم بنا نهاده شد.
وی ادامه داد: باید این موضوع مورد بررسی قرار گیرد که آیا با اهداف انقلاب و مردم فاصله گرفته ایم و اگر اینگونه است مشخص شود که مشکل از کجاست و در این مورد ضروری است که مشکلات با جدیت به مسئولان گوشزد و برای حل آنها راهکارهای عملی ارایه شود.
استاندار فارس گفت: برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی و آرمان های شهدای بسیاری که جان خود را در این راه تقدیم کردند، امروز بیش از هر زمان دیگری به وحدت جامعه و همسویی تشکل ها نیاز داریم.
تبادار بیان کرد: کسانی که دوران قبل از انقلاب را درک کرده اند باید تجربه ها و واقعیت های آن دوران را به نسل کنونی انتقال دهند و برای نسل جوان تبیین کنند که مهمترین هدف از به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی، استقلال، آزادی و تعیین سرنوشت مردم توسط خوشان بوده است.
وی، مردم را بزرگترین سرمایه اجتماعی کشور دانست و بر ضرورت صیانت از این سرمایه تاکید و بیان کرد: اگر مشکلات موجود و دلایل آن صادقانه با مردم در میان گذاشته شود آنها با مسایل کنار خواهند آمد.
وی ادامه داد: امروز مشکل اصلی معیشت مردم است و تمام توان دولت بر این است که با همکاری بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت های موجود در مسیر اشتغالزایی و حل مشکلات مردم گام بردارد.
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود، برای رفع دغدغه های فرهنگی، مسایل و مشکلات عمومی و اجتماعی خانواده شهدا و آزادگان، از معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی این استانداری خواست، مبادرت به تشکیل کارگروهی در این زمینه کند تا آنان مطالباتشان را در موارد یاد شده از این طریق پیگیری و دنبال کنند.
در ادامه این نشست، شماری از آزادگان قبل از انقلاب که هم اینک در دوران میانسالی و یا کهنسالی قرار دارند، دغدغه ها و مشکلات خود را با استاندار فارس در میان گذاشتند.
کد مطلب: 234698