همایش تجلیل از دانش آموزان ممتاز شاهد و ایثارگر برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۵
مدیرکل بنیاد استان در همایش تجلیل از دانش آموزاد شاهد و ایثارگر گفت: همان‌طور که هشت سال دفاع مقدس توسط رزمندگان جوان و دانش‌آموز با پیروزی به اتمام رسید، امروز هم همین جوانان بصیر و پویا در عرصه جنگ نرم سرداران مبارزه علیه استکبار جهانی هستند.
 
به گزارش «ایثار» واحد چهارمحال و بختیاری: دوشنبه 16بهمن96 هم‌زمان با پنجمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی همایش تجلیل از دانش آموزان ممتاز شاهد و ایثارگر استان با حضور مدیرکل بنیاد استان و معاونین وی، مشاور استاندار در امور ایثارگران، رئیس بنیاد شهرستان شهرکرد، معاون اداره آموزش‌وپرورش استان، مدیرکل سیاسی امنیتی استانداری و مدیران مدارس شاهد استان در سالن ایثار بنیاد برگزار شد.
مدیرکل بنیاد استان گفت: ما باید در هر منصب که هستیم خودمان را وامدار شهدا و ایثارگران بدانیم و با تمام وجود حافظ دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی ایران که حاصل خون شهداست باشیم.
فریبرز نجفی افزود: در زمان رژیم پهلوی همین جوانان و دانش آموزان با روشنگری و زیرکی توطئه‌های طاغوت علیه انقلاب را خنثی نمودند و با حضور خود درصحنه عامل اصلی پیروزی انقلاب بر شرق و غرب عالم شدند.
 نجفی ادامه داد: همان‌طور که هشت سال دفاع مقدس توسط رزمندگان جوان و دانش‌آموز این کشور با پیروزی به اتمام رسید، امروز هم همین جوانان بصیر و پویا در عرصه جنگ نرم سرداران مبارزه علیه استکبار جهانی هستند.
وی بابیان این‌که فرزندان شهدا و ایثارگران وارث خون شهدا هستند و باید برای همهٔ جوانان دنیا الگو بوده و سفیر انقلاب و رهبری در تمام عالم باشند، گفت: همان‌طور که حضرت امام خمینی (ره) پایه‌های این حکومت را بر دوش همین جوانان و دانش آموزان نهاد، امروز هم رهبر فرزانه انقلاب (مدظله) با اتکا بر علم و دانش و خودباوری این جوانان علیه استکبار جهانی قیام نموده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تصریح کرد: هدف اصلی از برگزاری این مراسم افزایش انگیزه تحصیلی و تقویت روحیه تلاشگری در بین دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر و همچنین تجلیل و قدردانی از زحمات و تلاش علمی دانش‌آموزان ساعی و ممتاز است.
وی با تأکید بر ترویج و اشاعه فرهنگ غنی و ناب ایثار و شهادت در بین نسل جوان، ابراز داشت: مهم‌ترین رسالت بنیاد، رسالت فرهنگی است که این رسالت زمانی محقق خواهد شد که بتوانیم فرهنگ ایثار و شهادت را در بین این جوانان پاک و انقلابی نهادینه‌سازیم.
لازم به ذکر است در پایان این همایش از تعداد 13 نفر از ممتازان برتر  دانش آموزان شاهد و ایثارگر  با اهدا لوح سپاس و هدایای نفیس تجلیل شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 234822