«وحدت»، «رهبری» و «اعتقادات» عوامل اصلی پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی هستند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۶
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران هدف دشمنان را ضربه زدن به انقلاب اسلامی دانست و گفت: تا زمانی که مردم عزیز کشورمان مانند زمان انقلاب با رهبری باصلابت، حفظ وحدت و بر اساس اعتقادات دینی در صحنه حاضر باشند هیچ‌کدام از این توطئه‌ها به نتیجه نخواهند رسید.
«وحدت»، «رهبری» و «اعتقادات» عوامل اصلی پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی هستند
 
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی روز دوشنبه 16 بهمن‌ماه در جلسه شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران با تبریک فرارسیدن ایام دهه مبارک فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: دهه فجر سرنوشت کشور را با سرعت بسیار زیادی تغییر داد و کمتر کسی فکر می‌کرد در مدت کوتاه 10 روز علاوه بر معرفی دولت موقت با حمایت مردم، حکومت شاهنشاهی سقوط کند.
وی افزود: پیروزی انقلاب اسلامی به‌عنوان انقلابی که با محوریت مردم‌سالاری دینی و با شعار «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» که بر استقلال‌طلبی از قدرت‌های حاکم بر جهان تأکید داشت، به‌عنوان مهم‌ترین خبر جهان در آن زمان منتشر شد.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران آرمان استقلال‌طلبی، تکیه بر حضور مردم و فرهنگ دینی و مذهبی را عواملی دانست که دشمنی قدرت‌های استکباری را با انقلاب اسلامی در پی داشت و گفت: دشمنان انقلاب از همان ابتدا انواع توطئه‌ها را علیه کشورمان آغاز کردند و اردوکشی خیابانی فداییان خلق در فردای پیروزی انقلاب، مخالفت گروه‌های ضد انقلاب و ایجاد درگیری‌های قومیتی در برخی استان‌ها با تحریک دشمنان از جمله این دشمنی‌ها بود، اما در نهایت تمام این توطئه‌ها با اتحاد مردم و هوشیاری رهبر کبیر انقلاب اسلامی با شکست روبرو شدند.
معاون رییس جمهور افزود: با شکست تمام این طرح‌های دشمنان، سرانجام آتش جنگ 8 ساله با کشورمان افروخته شد و فشار شدیدی برای از بین بردن انقلاب اسلامی به کشورمان وارد شد، اما باز هم با حضور حماسی مردم در صحنه و مقاومت آنان، این توطئه با شکست روبرو شد. پس از جنگ نیز همچنان این مشکلات به شکل‌های گوناگون از سوی دشمنان ایجاد شده است که آخرین مورد آن تلاش برای ایجاد آشوب در کشور در اغتشاشات اخیر بود.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران هوشیاری مردم و هدایت های رهبری را عامل خنثی کردن این اغتشاشات دانست و گفت: هدف آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی ضربه زدن به انقلاب اسلامی است، اما تا زمانی که مردم عزیز کشورمان مانند زمان انقلاب با رهبری باصلابت، حفظ وحدت و بر اساس اعتقادات دینی در صحنه حاضر باشند هیچ‌کدام از این توطئه‌ها به نتیجه نخواهند رسید.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی در خصوص نقش رهبری در پیروزی و پایداری انقلاب اسلامی گفت: وقتی در 17 شهریورماه عده زیادی از هم‌وطنانمان به شهادت رسیدند همه فکر می‌کردند انقلاب سرکوب شده است، اما امام خمینی (ره) در خارج از کشور اجازه نداد تا خون این شهیدان پایمال شود و با پیام خود در واقع خون شهدا را احیا کرد تا سرآغاز حرکتی دیگر شود. امروز نیز مقام معظم رهبری در تمام حوادث همان نقش پیامبرگونه را ایفا می‌کنند و انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی را پیش می‌برند.
وی افزود: وحدت مردم نیز از عوامل مهم پیروزی انقلاب و امتداد آن تا امروز است، چنانکه در تمام مقاطع حساس مانند دفاع مقدس یا حوادث اخیر این وحدت زمینه ناکام گذاشتن نقشه دشمنان شده است. از سوی دیگر اعتقادات مذهبی مردم از عوامل اصلی قدرت انقلاب اسلامی است و در رأس این نظام یک مجتهد و فقیه قرار دارد و مردم خود را از نظر اعتقادی موظف به حمایت از انقلاب می‌دانند.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران نقشه اخیر دشمنان انقلاب را ایجاد موج ناامیدی در بین مردم دانست و گفت: امروز وظیفه همه ما برای خنثی کردن این توطئه، افزایش امید و شادابی در جامعه به خصوص جامعه ایثارگری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین اقشار جامعه است تا با تحکیم وحدت بین مردم، این انقلاب همچنان پایدار بماند و به دست صاحب اصلی آن امام زمان (عج) برسد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 234879