داخلی صفحه مازندران خبر
 
وداع باشكوه مردم ولايي مازندران با جانباز شهيد سيد مصطفي علمدار
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۵
مردم ولايي مازندران پيكر مطهر اسوه صبر و ايثار جانباز شهيد حاج سيد مصطفي علمدار را در ساري تشييع كردند
وداع باشكوه مردم ولايي مازندران با جانباز شهيد سيد مصطفي علمدار
 
به گزارش ايثار واحد مازندران ، همزمان با ايام پر حزن و اندوه شهادت حضرت فاطمه (س) پيكر پاك و مطهر اسطوره اخلاق، جوانمردي ،مقاومت و استقامت جانباز سرافراز قطع نخاعي حاج سيد مصطفي علمدار پيش از ظهر امروز هفدهم بهمن ماه بر روي دستان توانمند مردم شريف ساري از مسجد جامع اين شهرستان تا گلزار شهدا (( ملامجدالدين )) تشييع و آنگاه در جوار كبوتران سبكبال و همسنگران و همرزمان شهيدش جاكسپاري گرديد.
مردم قدرشناس ساري به پاس قدرداني از رشادت ، ايثارگري و جانفشاني اين سرباز رشيد اسلام، وداع به ياد ماندني را با پيكر مطهر شهيد علمدار داشتند.
 شركت كنندگان در اين مراسم با انجام سينه زني و عزاداري يك بار ديگر ارادت خود را نسبت به خاندان اهل بيت (ع)شهدا اعلام نمودند.
در مراسم تشييع جنازه جانباز شهيد حاج سيد مصطفي علمدار خانواده هاي معظم شهدا،ايثارگران ، جانبازان قطع نخاعي،همرزمان شهيد علمدار، نماينده ولي فقيه در مازندران ، استاندار ، قائم مقام وزير بهداشت و درمان و آموزش پزشكي ،مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان مازندران، مسئولين ادارات و دستگاهها،نيروهاي نظامي و انتظامي،اقشار مختلف مردم مازندران و ساري حضورداشتند.
حضرت آيت اله طبرسي نماينده ولي فقيه در مازندران بر پيكر جانباز شهيد علمدار نمازرا اقامه نمود.
جانباز شهيد سيد مصطفي علمدار متولد سال 1345 كه در سال 66 در عمليات والفجر 10 در حلبچه قطع نخاع گرديد كه سرانجام عصر روز يكشنبه پانزدهم بهمن ماه پس از تحمل سالها رنج و زحمت، بر اثر جراحات ناشي از جانبازي به شهادت رسيد.
گفتني است مراسم شب وداع با پيكر جانباز شهيد حاج سيد مصطفي علمدار ، شامگاه روز دوشنبه شانزدهم بهمن ماه با حضور خيل عظيمي از عاشقان و ارادتمندان همراه با مداحي و نوحه سرايي در مصلي امام خميني (ره) ساري برگزارگرديد.
عباسعلي رضايي مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران مازندران در اين مراسم گفت:جانباز شهيد علمدار انساني شريف، مؤمن ، مخلص و متدين بود.
وي با اشاره به استقامت شهید علمدار در طول سال‌های تحمل الام ناشی از جانبازی گفت: این شهید والامقام تا آخرین لحظات حیات طیبه‌اش از ایفای مسؤولیت انقلابی خود شانه خالی نکرد.
وی جانبازان را آیینه ایثار ملت مقاوم ایران اسلامی در اعتلای نهضت امام راحل دانست و با تاکید بر لزوم ترویج روحیه ایثارگری در جامعه خواستار تکریم دائمی از ایثارگران به‌ویژه جانبازان و خانواده‌های شهدا شد.
وي با اشاره به صبوری و استقامت شهید علمدار در طول سال‌های تحمل الام ناشی از جانبازی گفت: این شهید والامقام تا آخرین لحظات حیات طیبه‌اش از ایفای مسؤولیت انقلابی خود شانه خالی نکرد.
وی جانبازان را آیینه ایثار ملت مقاوم ایران اسلامی در اعتلای نهضت امام راحل دانست و با تاکید بر لزوم ترویج روحیه ایثارگری در جامعه خواستار تکریم دائمی از ایثارگران به‌ویژه جانبازان و خانواده‌های شهدا شد.

رضايي به صبوري و فداكاري همسر جانباز شهيد علمدار اشاره كرد و گفت: همسر جانباز شهيد علمدار فردي بردبار،مقاوم و خستگي ناپذير بود و و هرگز احساس خستگي ننموده و همچون كوه استوار بوده است.
انتهاي پيام/
 
کد مطلب: 234987