یادواره ۱۲ شهید غواص شهرستان سلماس برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۰
همزمان با گرامیداشت دهه فجر یادواره ۱۲ شهید غواص شهرستان سلماس باحضور اقشار مختلف مردم و مسئولین برگزار شد.
یادواره ۱۲ شهید غواص شهرستان سلماس برگزار شد
 
به گزارش ایثار؛همزمان با گرامیداشت  دهه فجر یادواره ۱۲ شهید غواص شهرستان سلماس باحضور اعضای شورای تامین، شورای اداری، سردار حاج کاظم آفاق از فرماندهان دفاع مقدس. مداح شبیری زنجانی ، خانواده ۱۲شهید غواص و ۱۵ رزمنده غواص این شهرستان و احاد مختلف مردم این شهرستان در کانون جوانان بسیج سلماس برگزار شد.
سرهنگ پاسدار علیرضا مدنی فرمانده سپاه سلماس در این یادواره با تبریک ایام ا... دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه، با اشاره به جایگاه رفیع شهیدان در بین مردم گفت: ملت بزرگ ایران در طول تاریخ پرفراز و نشیب خود همواره فرمان جهاد را با تمام وجود اجرا کرده اند و هیچ چیزی حتی هوای سرد و ناملایمات گوناگون در اراده راسخ آنها هیچ تاثیری ندارد.
فرمانده سپاه سلماس خاطرنشان کرد: امروز شهرستان سلماس افتخار این را دارد که ۱۲ شهید غواص در عملیات های کربلای ۴ و ۵ و نیز والفجر۸ تقدیم انقلاب اسلامی و دفاع مقدس کرده است و رزمندگان غواصی از این شهرستان که در این عملیاتها حضور داشتند هنوز در بین ما هستند و بی هیچ منت و چشم داشتی زندگی میکنند.
حاج کاظم آفاق از فرماندهان ۸ سال دفاع مقدس و راوی مشهور راهیان نور نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای غواص شهرستان سلماس با اشاره به پیچیدگی عملیات کربلای ۴ تصریح کرد: اهمیت عملیات کربلای ۴ می‌طلبید تا بهترین غواصان موجود در جبهه به همراه بهترین جمع از بین نیروهای داوطلب در مدت زمان بسیار کمی، بهترین آموزش‌ها را ببینند تا بتوانند برای دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده، به رود پرخروشان اروند وارد شوند.
وی اظهار کرد: بعد از جنگ یک سری از وابستگان نظامی سفارتخانه های خارجی مستقر در ایران را به مناطق عملیاتی جنوب بردیم و توضیح دادیم چگونه در عملیاتی از این رود خروشان عبور کردیم.
آفاق افزود: امروز باید بگوییم که غواصان مظلوم ما چه دردها و عذاب هایی را برای انجام موفقیت آمیز این عملیات ها تحمل کردند تا نسل امروزی انقلاب بدانند راحتی امروزشان مرهون ازجان گذشتگی های رزمندگان و غواصان جان بر کفی همچون غواصان شهید سلماسی است.
در پایان این مراسم از خانواده های معظم شهدای غواص تجلیل و قدردانی بعمل آمد.
 

 
کد مطلب: 235024