داخلی صفحه قزوین خبر
 
به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت؛
تفاهم‌نامه بنیاد با کمیته امداد استان منعقد شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۱
همزمان با ایام‌الله دهه‌فجر، تفاهم‌نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران با کمیته امداد امام خمینی(س) استان قزوین به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت منعقد شد.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، طی مراسمی همزمان با ایام‌الله دهه‌فجر، تفاهم‌نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران با کمیته امداد امام خمینی(س) استان قزوین در راستای اجرای طرح حامیان بهشتی به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت منعقد شد.
حفظ و ارتقای عزت و کرامت انسانی خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، نیازمندان و خدمت‌گیرندگان کمیته امداد و استفاده از ظرفیت‌های هر دو نهاد در توسعه و ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری از دیگر اهداف اجرای طرح حامیان بهشتی است.
در این مراسم، مجید مومنی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(س) استان قزوین گفت: همه ما مدیون ایثارگری‌ها و رشادت‌های شهدا هستیم و در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطره‌ی آنها تلاش می‌کنیم.
وی با اشاره به اجرای طرح حامیان بهشتی افزود: در این طرح هر شهید حامی یک یتیم می‌شود که با تحقق این مهم می‌توانیم از کمک‌های مالی و معنوی خانواده‌های شهدا و ایثارگران بهره ببریم.
این مسوول افزود: اگر جامعه هدف کمیته امداد بدانند حامی آنها یک شهید است، روحیه‌ی معنوی آنها با الگوبرداری از سیره شهدا تقویت می‌شود.
در ادامه این مراسم، غلامرضا حقایق‌پور گفت: تشکیل بنیاد شهید و امور ایثارگران و کمیته امداد از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی بوده و هر دو نهاد در رفع مشکلات جامعه هدف خود تلاش می‌کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از مهمترین برنامه‌های بنیاد است، افزود: نهاد فوق از هر راهکاری بهره می‌گیرد تا این فرهنگ را در لایه‌های مختلف جامعه نهادینه کند.
وی افزود: امیدواریم با اجرای طرح حامیان بهشتی فرهنگ ایثار و شهادت در بین جامعه هدف کمیته امداد ترویج یابد و آنها بیشتر با سیره و منش شهیدان آشنا شوند.
کد مطلب: 235161