داخلی صفحه کرمانشاه خبر
 
استاندار کرمانشاه:
فرهنگ ایثار و شهادت برگرفته از فرهنگ عاشورایی است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۴
استاندار کرمانشاه با حضور در گلزار مطهر شهدای شهرستان هرسین، به مقام والای این گلگون کفنان ادای احترام کرد.
فرهنگ ایثار و شهادت برگرفته از فرهنگ عاشورایی است
 
استاندار کرمانشاه: فرهنگ ایثار و شهادت برگرفته از فرهنگ عاشورایی است
استاندار کرمانشاه با حضور در گلزار مطهر شهدای شهرستان هرسین، به مقام والای این گلگون کفنان ادای احترام کرد.
 
به گزارش ایثار"واحد کرمانشاه" هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در نخستین سفر خود به شهرستان هرسین با حضور در گلزار مطهر شهدای گرانقدر شهرستان هرسین، به مقام والای این شهدای گرانقدر ادای احترام کرد.
هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه به منظور افتتاح چند طرح صنعتی در شهرستان هرسین روز سه شنبه هفدهم بهمن ماه 96 در بدو ورود با حضور در گلزار مطهر شهدای این شهرستان با نثار گل و قرائت فاتحه به مقام والای این شهدای گرانقدر ادای احترام کرد.
استاندار کرمانشاه که از سوی حجت الاسلام هادی عسگری مدیرکل بنیاد استان و چند تن از مدیران استانی همراهی می شد، سپس در منزل شهیدان والامقام احداله و حشمت اله محسنی حضور یافت و با پدر بزرگوار این شهدای گرانقدر دیدار و گفتگو کرد.
بازوند با تجلیل از مقام تمامی شهیدان گرانقدر ایران اسلامی گفت: شهدا و خانواده های معظم شهدا چراغ پر فروغ هدایت جامعه و الگوی بی نظیری برای مردم شریف کشورمان هستند.
استاندار کرمانشاه گفت: ما باید بتوانیم فرهنگ بر آمده از ایثار و از خودگذشتگی شهدای والامقام را که نشأت گرفته از قیام سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و برگرفته شده از فرهنگ عاشورایی است را، به جوانان و نسل های آینده ساز جامعه منتقل و معرفی کنیم.مقام ارشد استان افزود: ما به یقین در این خصوص غفلت کرده و آنگونه که باید و شاید نتوانستیم در این زمینه گام برداریم و این وظیفه ما را سنگین تر کرده است و لذا همه باید تلاش کنیم که این فرهنگ ارزشمند را بیش از پیش در جامعه نشر و ترویج دهیم.
استاندار کرمانشاه اظهار داشت: این فرهنگ والا متعلق به امام حسین(ع) است و ما باید هر آنچه را که در توان داریم به کار بسته تا این هنرنمایی های شهدا، این ایثارها، فداکاری ها و از خود گذشتگی ها هر چه بهتر در جامعه نشر پیدا کند.
حجت الاسلام عسگری مدیرکل بنیاد کرمانشاه نیز با تجلیل از رشادت های و ایثارگری های شهدا بویژه شهدای هرسین گفت: این افتخاری است برای مردم هرسین که درصد بالایی از شهدای گرانقدر این شهرستان شهید معرکه بوده و در جبهه های حق علیه باطل به درجه رفیع شهادت نائل آمده اند.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه با تأکید بر این نکته که ایده های فرهنگی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیار رهگشا و کارآمد خواهد بود، استفاده از تمامی ظرفیت های فرهنگی استان را گامی مهم در جهت معرفی شهدا و این فرهنگ والا و ارزشمند دانست.
در پایان از پدر شهدای گرانقدر محسنی تجلیل شد.
انتهای پیام/
 
 
 
 
کد مطلب: 235189