داخلی صفحه گیلان خبر
 
با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان
آغاز به کار خبرگزاری دفاع مقدس در گیلان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۷
آیین آغاز به کار خبرگزاری دفاع مقدس در گیلان عصر سه شنبه 17 بهمن در سالن اجتماعات سروش برگزار شد.
 
به گزارش ایثار گیلان و نقل از خبرگزاری فارس گیلان، مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس گیلان در مراسم آغاز به کار خبرگزاری دفاع مقدس در گیلان در سالن اجتماعات سروش رشت با اشاره به اینکه خبرگزاری دفاع مقدس فرصتی برای احصای فهرستی از دستاوردها و موفقیت‌های حوزه دفاع مقدس و انقلاب است اظهار کرد: دفاع مقدسی که هشت سال و نزدیک به یک دهه از فضای این جامعه را به خود معطوف کرد، از دل آن گفتمانی ساتع شد که ماحصل آن منجر به دستاوردهای انقلاب اسلامی شد.
رسول جلایی خبرگزاری دفاع مقدس را فرصتی برای ورود به عرصه فضای مجازی برای ارائه آثار حوزه دفاع مقدس دانست و گفت: فضای مجازی قادر است به‌گونه‌ای جوامع بشری را تکان دهد که قدرت زلزله‌های طبیعی نمی‌تواند چنین تحرکی را در بین انسان‌ها ایجاد کنند.
وی با اشاره به روند بررسی آغاز بکار دفتر خبرگزاری دفاع مقدس در گیلان بیان کرد: ما به دنبال این بودیم که مجموعه‌ای به وجود بیاوریم تا بتواند در راستا و در طول بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، مسئولیت تبیین و دفاع فرهنگی از حوزه دفاع مقدس را بر عهده بگیرد.
جلایی با اشاره به اینکه تمامی ساماندهی و حمایت‌های بنیاد حفْظ آثار دفاع مقدس در خبرگزاری دفاع مقدس انجام می‌شود خاطرنشان کرد: با آغاز کار خبرگزاری در تلاش هستیم تا فاصله‌های موجود را کم کنیم و به‌عنوان یک رسانه اشکالاتی که در فضای مجازی در این حوزه دیده می‌شود تصحیح و به مسیر خود برگردد.
مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس گیلان تصریح کرد: وابستگی خبرگزاری دفاع مقدس به بنیاد حفظ آثار است و ممکن است برخی را به شبهه بیندازند که این خبرگزاری هم با مأموریتی خاص و در راستای مأموریت برخی جریانات سیاسی حرکت کند ولی خبرگزاری دفاع مقدس وامدار فرهنگ دفاع مقدس است ولا غیر و متعلق به هیچ جناح و باندی نیست و ما در خدمت همه هستیم و جز خط ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس در خط کسی  نیستیم.
مدیرمسئول خبرگزاری دفاع مقدس گیلان نیز در این مراسم اظهار کرد: رسالت خبرگزاری دفاع مقدس ترویج فرهنگ ایثار و  شهادت و تبیین آن به نسل جوان است.
حسین داداشی گفت: تا دیر نشده امیدواریم بتوانیم به جامعه ایثار و شاهد استان خدمتگزاری کرده و گوشه‌ای از رشادت‌های شهدا و رزمندگان و جانبازان دوران انقلاب و دفاع مقدس را تبیین کنیم.
وی با بیان اینکه تعداد هشت هزار شهید گیلان برابری با شهدای چندین استان کشور دارد افزود: تلاش می‌کنیم تا در هرماه یک عصر خاطره با حضور خانواده شهدا در سه‌شنبه‌ها داشته باشیم تا چهره های برجسته را به جوانان معرفی کنیم.
مدیرمسئول خبرگزاری دفاع مقدس گیلان با اشاره به هدف این خبرگزاری گفت: خبرگزاری دفاع مقدس به‌منظور نشر و ترویج فرهنگ عالی و ارزشمند جهاد و شهادت به‌عنوان یک رسانه تخصصی در استان گیلان آغاز به کارکرده است.
داداشی با اشاره به محورهای فعالیت این خبرگزاری تصریح کرد: معرفی شهدای گیلان، فیلم‌های ناب از حضور رزمندگان گیلان در جبهه‌های جنگ، تبلیغات برگزاری یادواره‌های شهدا و معرفی کانال‌های تلگرامی شهدای گیلان از محورهای فعالیت این خبرگزاری است.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت نیز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: جای رسانه‌ای با موضوع دفاع مقدس در گیلان خالی بود.
وی با بیان اینکه گیلان در مقایسه با دیگر استان‌های کشور از حیث تعداد شهدا برابر است افزود: باید نسل جدید را با حماسه‌آفرینان دوران دفاع مقدس پیوند داده که این کار از طریق خبرگزاری دفاع مقدس ممکن خواهد شد.
محمدحسن عاقل منش با تأکید بر اینکه ما نسبت به شهدا و جانبازان تکلیف داریم گفت: راه انقلاب و ایثارگران تمام نشده و همه وظیفه انتقال آن را به نسل‌های آینده داریم.
عضو شورای شهر رشت با اشاره به جمع‌آوری آثار رزمندگان توسط بنیاد شهید و سپاه بیان کرد: شهدا و رزمندگان زیادی هستند که هنوز اطلاعات و آثار آنان جمع‌آوری نشده و خبرگزاری دفاع مقدس می‌تواند ظرفیت راحت‌تری را برای جمع‌آوری آثار رزمندگان ایجاد کند و آثاری که در سینه افراد به یادگار مانده را ثبت کند.
"انتهای پیام"

کد مطلب: 235247