در قبال شهدا مدیون و روسیاه نباشیم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۷
کمیته ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی برگزار شد
در قبال شهدا مدیون و روسیاه نباشیم
 
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی، نظر به گرامیداشت ایام الله دهه فجر و تکریم از مقام شامخ شهدا ، ایثارگران و خانواده های معظم ایشان و برنامه ریزی های لازم جهت  هر چه با شکوه برگزار شدن  مراسم  22 بهمن ، جلسه کمیته ایثارگران استان خراسان جنوبی، در محل سالن اجتماعات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، برگزار شد.
جلسه مذکور با تلاوتی چند از آیات کلام ا... مجید آغاز و در ادامه آقای عزیزی مدیرکل محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، هدف از تشکیل جلسه و موضوعات مربوط به آن را بیان نمودند. ایشان با ذکر حدیثی از نهج البلاغه در بخش کلمات قصار  حکمت های مولا علی (ع) وظیفه سپاسگزاری انسان را از نعمتها تبیین نموده و فرمودند برای رسیدن به نعمت بزرگتر می بایست نعمات کوچکتر را سپاسگزاری کرد، چون انقلاب اسلامی ایران در قبال انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج) نعمت کوچکتر است پس باید با پاسداشت خون شهیدان و حفظ آرمانهای انقلاب مراتب سپاسگزاری خود را بجا آورده تا این انقلاب به انقلاب حضرت مهدی (عج) متصل شود و ما را از نعمت وجود آن انقلاب بزرگ سرشار نماید. در این میان شهدا و ایثارگران با تحمل بالاترین رنج ها و مشکلات و نثار و ایثار جان خویش مراتب را بجا آورده اند. بنابراین وظیفه همگانی است که برای حفظ آرمانهای شهدا همگی دست به کار شده تا خدائی ناکرده در قبال شهدا مدیون و روسیاه نباشیم.
ایشان در بیان اینکه کنگره شهدا (2000 شهید استان) در سال آینده برپا خواهد شد و وقت چندانی برای کارهای باقی مانده وجود ندارد وظایف کارگروه حفظ آثار که با مسئولیت اداره کل بنیاد شهید است را تحت عنوان 3 کمیته با عنوان های ایثارگران، جمع آوری و تألیفات تشریح نمودند و از هر کدام از مسئولین مربوطه گزارش عملکرد خواستند. در ادامه فرمودند هر کمیته در دو محور بایست گزارش دهد:
1. عملکرد و روند اجرائی     2. نیازهای کمیته برای ادامه کار
بدین ترتیب هر کدام از کمیته های فوق گزارش خویش را ارائه دادند.

خبر : حسین امیرآبادیزاده
کد مطلب: 235333