داخلی صفحه قزوین خبر
 
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه‌ی قزوین:
جوانمردی، بزرگترین گوهر وجودی زندانیان سیاسی قبل از انقلاب است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۷
جوانمردی، بزرگترین گوهر وجودی زندانیان سیاسی قبل از انقلاب است و کسی نمی‌تواند آن را از وجود شخصیت آنها کم کند.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، همزمان با ایام‌الله دهه‌فجر، جانبازان و زندانیان سیاسی قبل از انقلاب با حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه‌ی شهر قزوین و غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین دیدار کردند.
در این برنامه، عابدینی گفت: زندانیان سیاسی قبل از انقلاب با پیروی از دستورات امام ‌خمینی(س) توانستند در برپایی انقلاب اسلامی نقش بسزایی را ایفا کنند.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه‌ی شهر قزوین افزود: انقلابی که شما زندانیان سیاسی قبل از انقلاب در برپایی آن متحمل شکنجه‌ها و سختی‌های فراوان شدید در نهایت به دست صاحب اصلی آن امام زمان(عج) خواهد رسید.
این مسوول گفت: برپایی انقلاب اسلامی موجب شده که امروز همه قدرت‌های دنیا به چشم آمریکا نیاید و نابودی جمهوری اسلامی مهمترین دغدغه مسوولان این کشور باشد که این بیانگر اهمیت کاری است که شما زندانیان سیاسی قبل از انقلاب انجام دادید.
وی با بیان اینکه زندانیان سیاسی قبل از انقلاب جوانمرد هستند، افزود: شما عزیزان با شجاعت، صداقت و استقامت در برابر شکنجه‌ها و با از خودگذشتگی و فداکاری توانستید جوانمردی را برای همه جهانیان به نمایش بگذارید.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه‌ی شهر قزوین گفت: جوانمردی، بزرگترین گوهر وجودی زندانیان سیاسی قبل از انقلاب است و کسی نمی‌تواند آن را از وجود شخصیت آنها کم کند.
عابدینی با اشاره به اینکه جوانمردان همیشه در تاریخ زنده هستند و خوش می‌درخشند، افزود: شهدای اسلام و انقلاب و کسانی که در برپایی دین متحمل سختی‌هایی شدند، هیچگاه جوانمرد بودن آنها در تاریخ به فراموشی سپرده نمی‌شود.
وی با اشاره به احادیثی از اهل‌بیت(ع) گفت: طبق روایات افرادی که در راه انقلاب جان خود را فدا می‌کنند شهید محسوب می‌شوند و آنها زنده‌اند و نزد خداوند روزی می‌خورند که این مطلب بیانگر جایگاه والای آنها است.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه‌ی شهر قزوین افزود: امروز مهمترین وظیفه مردم و مسوولان این است که در پاسداری از انقلاب اسلامی تلاش کنیم تا این انقلاب به دست نامحرمان نیفتد.
این مسوول افزود: محرم انقلاب کسانی هستند که تا زنده هستند دست از آرمان‌های خود برنمی‌دارند و در حفظ و اعتلای آن همچنان جوانمردی و جانفشانی می‌کنند.
قزوین در برپایی انقلاب اسلامی پیشتاز بود
در ادامه این برنامه، حجت‌الاسلام قائد امینی، مشاور استاندار و دبیر کانون زندانیان سیاسی قبل از انقلاب اسلامی استان قزوین گفت: قزوین در دوران انقلاب جز مرکز استان نبود ولی از شهرهای پیشتاز در برپایی انقلاب اسلامی بود.
وی افزود: همچنین در قزوین تعداد زندانیان سیاسی قبل از انقلاب به نسبت جمعیت این شهر زیاد بوده و همچنین شهر یاد شده چندین شخصیت به نام داشت که برای برپایی انقلاب اسلامی در کشور پیشتاز بودند.
این مسوول افزود: مطالب یاد شده نشان می‌دهد که قزوین در شکل‌گیری انقلاب اسلامی نقش بسزایی داشته و این مهم نیز در کشور زبانزد بوده است.
دبیر کانون زندانیان سیاسی قبل از انقلاب اسلامی استان قزوین گفت: دهه‌فجر یادآور مقاومت زندانیان سیاسی قبل از انقلاب در زندان‌های رژیم ستم‌شاهی بود که باید رشادت‌ها و ایثارگری‌های این عزیزان را به نسل امروز و آینده انتقال یابد.
امینی افزود: زندانیان سیاسی قبل از انقلاب به همراه دلسوزان نظام در حفظ دستاوردهای انقلاب و اطاعت از رهبری با یکدیگر وحدت دارند و همیشه در خنثی کردن توطئه‌های دشمنان با یکدیگر متحد هستند.
گفتنی است: در این دیدار، هر یک از زندانیان سیاسی قبل از انقلاب اسلامی به بیان خاطرات خود در زندان‌های رژیم ستم‌شاهی پرداختند.
کد مطلب: 235367