داخلی صفحه زنجان خبر
 
سخن شهدا نه گفتن به تسلط بیگانگان بود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴
نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری در دیدار با جمعی از کارکنان بنیاد استان زنجان گفت: سخن شهدا نه گفتن به تسلط بیگانگان بود.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان، نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری در اداره کل بنیاد استان زنجان حضور یافته و در جمع خادمان شهدا گفت: شهدا با خون خود درخت انقلاب را آبیاری کردند.
حجت‌الاسلام محمد حاج ابوالقاسم دولابی در ادامه با بیان اینکه خداوند خون شهید را شاخصی قرار داده تا انسان بر اساس آن موضع‌گیری خود را تنظیم کند، عنوان کرد: در مسیر حرکت به سمت قله‌های سعادت مدعی بسیار است همچنین مسیرهای مختلفی نیز در پیش‌روی انسان وجود دارد. گاهی این راه‌ها تفاوت‌های زیادی با هم دارند اما در مجموع انسان به شاخص‌هایی نیاز دارد تا طبق آنها جهت حرکت خود را تنظیم کند.
وی با بیان اینکه سیدالشهداء(ع) با خون خود شاخص بزرگی را در برابر دیدگان همه عاشقان راه حق قرار داده است، اظهار کرد: انسان در مسیر خود باید به سمتی رو نهد و از مسیرهایی روی برگرداند. اگر دوستدار شهدا هستیم باید در مسیر شهدا حرکت کنیم.
نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: این نهاد نیز مرکز مقدسی برای خدمت به خانواده‌های گرانقدر شهدا و ایثارگران است که تلاش می‌کند با خدمت‌رسانی به این افراد ارزشمند راه شهدا را پررنگ کند و راه آنان را در جامعه زنده نگه دارد.
حجت‌الاسلام دولابی با اشاره به اینکه شهدا، هشت سال دفاع مقدس را به خوبی مدیریت کردند، گفت: شهدا با نثار خون خود اجازه ندادند دشمن حتی یک وجب از خاک کشور را اشغال کند. حرف شهدا نه گفتن به تسلط بیگانگان و نه گفتن به سلطه‌طلبی اجنبیان بود.
وی ادامه داد: ایران بعد از انقلاب در سال 57 اعلام استقلال و جمهوری اسلامی کرد و استقلال یعنی ایستادگی در برابر سلطه بیگانگان. استقلال به این مفهوم است که در خط و مشی کشور پیرو احکام خداوند باشیم.
در این مراسم زیارت پرفیض عاشورا نیز قرائت شد.
 
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 235372