داخلی صفحه فارس خبر
 
برای دفاع از اسلام و عقایدمان مبارزه کردیم
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰
حاجیه پرنداخ، جانباز 25 درصد انقلاب گفت: برای دفاع از اسلام و باورهایمان با حکومت طاغوت به مبارزه پرداختیم و از راهی که انتخاب کردیم هیچ گاه پشیمان نیستیم.
 
به گزارش «ایثار از فارس» به مناسبت دهه مبارک فجر، با یکی از جانبازان انقلاب به گفتگو نشستیم. آن چه در ادامه می خوانید گفتگوی ما با حاجیه پرنداخ، بانوی جانباز استان فارس است.
 
لطفا خودتان را در قالب چند سطر معرفی کنید؛
حاجیه پرنداخ هستم، جانباز 25 درصد انقلاب و مدیر تشکل مردمی بانوان جانباز و ایثارگر استان فارس با عنوان انجمن حامیان خورشید.
 
از چند سالگی در جریان مبارزات انقلابی قرار گرفتید؟
از حدود 14 سالگی در جریان این مبارزات قرار گرفتم. آن موقع دانش آموز مقطع راهنمایی بودم.
 
چگونه با این مبارزات آشنا شدید؟
از طریق خانواده با مبارزات ضد رژیم ستم شاهی آشنا شدم. دو برادر بزرگتر داشتم که از فعالین این مبارزات مردمی بودند به وسیله آن ها با روند مبارزات و اهداف آن آشنا شدم.
 
چه انگیزه ای موجب شد در این مسیر قدم بردارید؟
با اینکه نوجوان بودیم و سن زیادی نداشتیم اما عشق و ارادتی که به امام خمینی(ره) و اسلام داشتیم موجب شد ترس را کنار بگذاریم و با وجود خطرهای فراوانی که از سمت ساواک ما را تهدید می کرد این خطرات را نادیده گرفته و در مسیر مبارزات ضد رژیم ستم شاهی قرار بگیریم.
 
آن روزها به چه فعالیت هایی مشغول بودید؟
آن روزها دانش آموز مقطع راهنمایی بودیم و مبارزات را از محیط مدرسه آغاز کردیم. به همراه دیگر دانش آموزان در حیاط مدرسه جمع شده و شعار سرمی دادیم و مدتی بعد نیز به همراه دوستانم در تظاهرات دانش آموزی شرکت می کردیم.
در کنار این فعالیت ها به همراه برادران بزرگترم نیز شعارهایی علیه حکومت شاه بر روی دیوارها می نوشتیم و یا بمب دست ساز می ساختیم.

آیا در جریان این مبارزات، با مشکلی نیز مواجه شدید؟
من یکی از فعالین دانش آموزی در زمینه مبارزات انقلابی بودم و معاون مدرسه ما نیز از ماموران ساواک بود و  این موضوع باعث شد چندین مرتبه از طرف وی مورد ضرب و شتم قرار بگیرم و یا تهدید به اخراج از مدرسه شوم و یک بار نیز در جریان تظاهرات، مورد اصابت گلوله مامورین ساواک قرار گرفته و به شدت زخمی شدم.

از خاطرات مجروح شدن در جریان این مبارزات بگویید؟
یکی از روزهایی که در تظاهرات علیه حکومت شاه شرکت کرده بودیم مورد اصابت گلوله ماموران ساواک قرارگرفتم و به شدت زخمی شدم آن چنان که با شکستگی دنده ها و آسیب دیدگی شدید طحال و .. مواجه شدم و چندین روز در بیمارستان بستری بودم اما همین موضوع باعث شد تا مدت ها تحت تعقیب نیروهای ساواک قرار بگیرم و این موضوع تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داشت.

از اینکه با قرار گرفتن در جریان مبارزات انقلابی، متحمل سختی های فراوان شده اید ناراحت نیستید؟
 ما برای دفاع از اسلام و باورهایمان با حکومت طاغوت به مبارزه پرداختیم و از راهی که انتخاب کردیم هیچ گاه پشیمان نیستیم.
 
کد مطلب: 235398