احترام به خانواده‌های شهدا احترام به خود شهداست
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۷
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در مراسم مهمانی لاله ها گفت: باید به احترام شهدای انقلاب وحدت و همبستگی داشته باشیم تا از آرمان‌های شهدا حراست کنیم.
 
در آیین غبارروبی و عطرافشانی مزار مطهر شهدای وادی رحمت تبریز در هشتمین روز از ایام‌الله دهه مبارک فجر حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه تبریز: با تبریک روز 19 بهمن، روز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حضور آبی پوشان نیروی هوایی، گفت: نیروی هوایی در تمامی عرصه‌ها به‌مانند دفاع مقدس یار و یاور ملت و رهبر انقلاب اسلامی بوده است.
آل هاشم با اشاره به فعالیت‌های ضد طاغوت و دفاع مقدس کادر نیروی هوایی ارتش ادامه داد در طول چند سالی که داعش در کشورهای همسایه عراق و سوریه تحولاتی داشته و توسط سپاه قدس و در رأس آن‌ها سردار سرلشکر سلیمانی عملیاتی می‌کردند، همه‌روزه ارتش و نیروی هوایی جمهوری اسلامی در پشتیبانی از آنان، نقش بسزایی ایفا کرده است.
امام‌جمعه تبریز افزود: نیروی هوایی در دوران دفاع مقدس بسیار مظلوم بود و قبل از آن بیعت نیروی هوایی در چنین روزی در بهمن‌ماه 1357 با امام خمینی (ره) نقش اصلی در سرعت بخشیدن به ورق خوردن تاریخ انقلاب اسلامی داشت.
وی گفت: به ارواح طیبه شهدای نیروی هوایی صلوات می‌فرستیم و از تمامی فعالان این عرصه صمیمانه قدردانی می‌کنیم.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل هاشم بابیان اینکه: همه ما آمده‌ایم تا با شهدا تجدید میثاق کنیم گفت: این شهدا بودند که این عزت را به ما هدیه دادند و افتخار را به کشور عزیزمان به ارمغان آوردند؛ و اکنون نه‌تنها در داخل کشور بلکه در عرصه‌های بین‌المللی موجبات سرافرازی، عزت و حیات میهن اسلامی ایران را فراهم کرده‌اند.
امام‌جمعه تبریز با اشاره به اینکه شهدا رفتند تا ما بمانیم گفت: شهدا اسلام را با خونشان احیا کردند پس بیایید به احترام خون‌های شهدا به وصایای شهدای عمل کنیم و این تنها با شعار نمی‌شود بلکه باید در عمل نشان دهیم که پیرو راه شهدا هستیم.
وی افزود: ده هزار شهید از آذربایجان شرقی، باعث افتخار و مباهات است و این امر را بیشتر مادران شهدا به هنگام شهادت فرزندانشان درراه خدا با اظهار شادمانی و شکر گذاری به درگاه الهی به ما نشان دادند.
آل هاشم با یادآوری ایثار و فداکاری‌های جانبازان عزیز آن‌ها را سند افتخار و اسناد ملی کشور معرفی و از صبر و استقامت آزادگان که هیچ‌گاه تسلیم خواست دشمن نشدند و باتحمل سال‌های اسارت افتخار آفریدند، قدردانی کرد.
امام‌جمعه تبریز با تأکید بر اینکه وظایف سنگینی در قبال شهدا بر عهده ماست گفت: نباید اجازه دهیم به شهدا بی‌احترامی شود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل هاشم دیدار و سرکشی به خانواده‌های شهدا به‌ویژه در دورترین نقاط شهری و روستایی را از مسئولین خواست و گفت: احترام به خانواده‌های شهدا احترام به خود شهداست.
وی تصریح کرد: در هر برنامه و یادواره‌ای وصایای شهدا قرائت شود و یاد شهدا عزیز و گرامی داشته شود.
آل هاشم با تأکید بر اینکه یکی از وصیت‌های شهدا پشتیبانی از ولایت‌فقیه است گفت: ایجاد همدلی، صفا، وحدت و صمیمیت در بین آحاد مردم از دیگر وصایای شهداست.
امام‌جمعه تبریز ادامه داد: پس باید به احترام شهدای انقلاب وحدت و همبستگی داشته باشیم تا از آرمان‌های شهدا حراست کنیم.
امام‌جمعه تبریز ملت شریف آذربایجان را به حضور در راهپیمایی 22 بهمن روز تجلی وحدت ملت ایران، فراخواند و گفت: شرکت در راهپیمایی 22 بهمن در راستای پیروی از ولی امر مسلمین و عمل کردن به وصایای شهدا است.
. 🆔 @isaar_a_sharghi
کد مطلب: 235405