داخلی صفحه قم خبر
 
با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور:
مراسم میهمانی لاله ها در سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۰
مراسم میهمانی لاله ها در 92 نقطه از شهر قم و بخشهای پنج گانه و روستاها همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد.
مراسم میهمانی لاله ها در سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی برگزار شد
 
 
به گزارش ایثار واحد خبر استان قم، این مراسم با حضور خانواده معظم شهدا و ایثارگران، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، سردار هاشمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، معاون سیاسی امنیتی استانداری قم و دیگر مسئولان استان و نیروهای نظامی و انتظامی وخادمان به شهدا در گلزارعلی بن جعفر(ع ) برگزار شد.
میهمانان لاله ها دراین ضیافت معنوی ضمن تجدید میثاق با آرمانهای رفیع شهدا در سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی مزار مطهر شهدا را گلباران وعطر افشانی کردند.
مراسم میهمانی لاله ها در 72گلزار و 20 یادمان شهدای گمنام با حضور خادمان به شهدا بر سر مزار شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافع حرم برگزار شد، این مراسم با حرکت کاروان گل، گلباران توسط یک فروند بالگرد، با دود اسپند، پرچم جمهوری اسلامی و نواختن موزیک جمهوری اسلامی همراه بود.
میهمانی لاله ها در تمامی گلزارهای شهری و روستایی از جمله گلزارعلی بن جعفر(ص) با3500 شهید، گلزار امامزاده ابراهیم(ع)، گلزار شیخان ، گلزار وادی السلام ومزار شهدا در حرم مطهر حضرت معصومه (س)، گلزار بهشت معصومه(س) قطعه شهدای مدافع حرم، گلزار شهدای روستای فردو و  سایر گلزارهای استان برگزار شد.
مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم در آیین میهمانی لاله ها ضمن گرامی داشت یادو خاطره شهدای انقلاب و قرائت پیام حجت الاسلام والمسلمین شهیدی، نماینده ولی فقیه و رئیس بنیاد شهید وامور ایثارگران در این مراسم گفت: قم نقش ارزنده ای در شکل گیری انقلاب اسلامی و پیروزی انقلاب با قیام 15خرداد 42 و قیام 19دی 56 ایفا کرد و یکصد شهید را تقدیم انقلاب کرد.
سردار سید جواد هاشمی افزود: عزت و آزادی امروز مدیون ایثار و جانفشانی مردانی است که بدون وابستگی به دنیا از تمامی لذات زندگی گذشتند و با ایثارو ایمان راسخ  در برابر رژیم ستم شاهی به مقابله برخاستندو با خون خویش درخت اسلام را آبیاری کردند و نظام جمهوری اسلامی را حاکم کردند.
وی اضافه کرد: نام شهدا جاودانه شد و راهشان پر رهرو باقی ماند،  خواسته شهدا حرکت در مسیر ولایت، حفظ اتحاد و انسجام ملی، وفاداری به انقلاب اسلامی است، حرکت در مسیر شهدا و حفظ روحیه ایثار و شهادت موجب پیروزی ما در برابر دشمنان پس از انقلاب چه در هشت سال دفاع مقدس و چه در دوران جنگ نرم بوده است.
وی ادامه داد: امروز سیاست های پلید استعمار بزرگ  و هم پیمانانش در برابر اراده ملت ایران شکست خورده و ایران اسلامی سربلند سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی را در حالی پشت سر می گذارد که به پیشرفتهای چشم گیری در عرصه های مختلف دست یافته و به قدرت بزرگ در منطقه تبدیل شده است.
اینها همه مدیون خونهای پاک شهدا است که آزادی و امنیت را برای حرکت در جبهه های مختلف فراهم کردند.
اتمام پیام/
 
کد مطلب: 235407