داخلی صفحه بوشهر خبر
 
نشست استاندار بوشهر با خانواده‌های شاهد و ایثارگر انقلاب اسلامی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۶
به مناسبت دهه فجر خانواده‌های شهدا و ایثارگران انقلاب اسلامی استان بوشهر با استاندار دیدار کردند.
نشست استاندار بوشهر با خانواده‌های شاهد و ایثارگر انقلاب اسلامی
 
به گزارش «ایثار بوشهر»، عبدالکریم گراوند در این نشست گفت: هدف قاطبه انقلابیون استقرار یک حکومت دینی مبتنی بر قرآن، روایات و آیات بود که ما امروز وارث چنین انقلابی هستیم.
وی یکی از ویژگی‌های حضرت امام (ره) را توکل بر خدا دانست و اظهار داشت: کسانی که در روزهای پیروزی انقلاب پرچم در دست داشتند و در خیابان‌ها سینه خود را برای استقرار نظام سپر کرند، وظیفه خود را انجام داده‌اند و امروز وظیفه ما سنگین‌تر است چرا که باید از این انقلاب عزیز که حاصل خون‌های شهدا، استقامت ایثارگران در آن دوران و هشت سال دفاع مقدس است، پاسداری کنیم.
استاندار بوشهر آرمان‌های انقلاب را استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی برشمرد و یادآور شد: تنها انقلابی که هیچ وابستگی به شرق و غرب نداشته و امروز تبدیل به یک درخت تنومند شده، جمهوری اسلامی ایران است.
وی تأکید کرد: یقیناً وظیفه همه ما سنگین است زیرا دستاوردهایی که نصیب ما شده در جمهوری اسلامی هزینه‌های گزافی برای آن پرداخته شده است.
گراوند خاطر نشان کرد: خون‌هایی که در دوران انقلاب ریخته شد مردم را آگاه‌تر و بیدارتر کرد تا امروز ما صاحب انقلاب اسلامی باشیم.
در ادامه حجت الاسلام ابراهیم تشکری طی سخنانی بیان داشت: جامعه ایثارگران انقلاب اسلامی در استان بوشهر مجموع 63 نفر هست که از 18 شهید، 39 جانباز و 6 آزاده تشکیل شده است.
وی با اشاره به عوامل پیروزی‌های انقلاب اسلامی، افزود: رهبری‌های الهی و پیامبر گونه‌ی حضرت امام (ره)، وحدت بین آحاد مردم و جان‌فشانی ایثارگران از عواملی بود که به شکل گیری و به ثمر نشستن انقلاب سرعت بخشید.
مدیرکل بنیاد بوشهر با اشاره به رشادت‌های شهدا و ایثارگران در دوران انقلاب، خاطر نشان کرد: در آن روزها سینه سپر کردن در مقابل گلوله‌های دشمن کار آسانی نبود چرا که فضای خفقان حاکم بود اما این شهدا و ایثارگران بودند که با ایستادگی و مقاومت توانستند به جریان انقلاب برای پیروزی شتاب بیشتری دهند.
وی اضافه کرد: نتیجه رشادت‌های این عزیزان با وحدت مردم پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن 57 بود و امروز ما بر سر خوان سفره رشادت‌ها و فداکاری‌های شهدا و ایثارگران در این انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی نشسته‌ایم.
گفتنی است در پایان این نشست از خانواده‌های شهدا و ایثارگران دوران انقلاب تجلیل شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 235413
 


 
 
فرهنگ ایثار و شهادت ضامن تحقق آرمان‌های انقلاب و مقوم انسجام اجتماعی
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...