داخلی صفحه فارس خبر
 
برگزاری میهمانی لاله ها در یکهزار گلزار شهدای فارس
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۱
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس گفت: همزمان با سراسر کشور، مراسم میهمانی لاله ها و غبارروبی و عطر افشانی قبور مطهر شهدا در بیش از یکهزار گلزار مطهر شهدای استان برگزار شد.
 
به گزارش «ایثار از فارس» به مناسبت دهه مبارک فجر، مراسم میهمانی لاله ها همزمان با سراسر کشور عصر امروز 19 بهمن ماه در گلزارهای مطهر شهدای استان فارس نیز برگزار شد.
 شرکت کنندگان در این آیین معنوی، ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا، با آرمان های امام راحل(ره) و شهدا تجدید پیمان کردند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در حاشیه این مراسم اظهار داشت: میهمانی لاله ها امسال با رویکرد گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای انقلاب و گرامیداشت 19 بهمن ماه، روز نیروی هوایی در بیش از یکهزار گلزار شهدای استان فارس برگزار شد.
رجبعلی راهی بیان کرد: استان فارس در دوران انقلاب 188 شهید تقدیم کرد که 106 نفر از این بزرگواران متعلق به شهرستان شیراز هستند.
 
ایثار موجب حل بسیاری از مشکلات جامعه می شود
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس نیز در این مراسم در سخنانی عنوان کرد: شهدا و ایثارگران در دوران انقلاب، جنگ تحمیلی و دفاع از حریم اهل بیت(علیهم السلام) با نثار جان خود، صحنه های بی بدیلی از ایثار و فداکاری را به تصویر کشیدند و با این کار، حق بزرگی به گردن همه ما دارند.
سیدعلی محمدی افزود: امروز انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه یکی از وظایف ما در برابر شهدا محسوب می شود چرا که این فرهنگ غنی و متعالی موجب حل بسیاری از مشکلات و بهبود جامعه می شود.
 

پایگاه هوایی شهید دوران در دفاع مقدس 106 شهید تقدیم کرد
به دلیل تقارن 19 بهمن ماه روز نیروی هوایی با برگزاری مراسم میهمانی لاله ها و تجلیل از مقام شامخ شهدای نیروی هوایی ارتش به خصوص پایگاه هوایی شهید دوران شیراز، جانشین فرماندهی این پایگاه امروز سخنران ویژه این مراسم بود.
امیر سیوندزاده در این آیین اظهار داشت: پایگاه هوایی شهید دوران شیراز در دوران دفاع مقدس 106 شهید تقدیم کرد که از این تعداد، 26 شهید خلبان، 39 شهید کادر فنی و 41 شهید سرباز وظیفه بوده اند.
 
کد مطلب: 235440