داخلی صفحه ایلام خبر
 
به مناسبت دهه فجر
برگزاری مراسم مهمانی لاله ها در ایلام
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۹
مراسم معنوی مهمانی لاله ها در گلزار شهدای صالح آباد ایلام برگزار گردید.
 
به گزارش ایثار«ایلام» در این مراسم حجت‌الاسلام‌ والمسلمین نقی لطفی امام‌جمعه و نماینده ولی فقیه در استات ایلام گفت: امروز ایران اسلامی در دنیا قدرتمند و به برکت خون مطهر شهدا عزتمند است.
وی اظهار داشت: دشمنان انقلاب اسلامی از همه توان خود برای ضربه زدن به کشورمان استفاده می‌کنند و در اوایل انقلاب صدام را به جان انقلاب انداختند ولی با حضور غیرتمندانه شهدا در این راه ناکام شدند.
امام‌جمعه  ایلام افزود: دشمن هیچ‌گاه از توطئه دست برنمی‌دارد بنابراین باید مراقب باشیم و با شناخت دشمن نقشه‌های آن‌ها را خنثی کنیم.
وی عنوان کرد: امروز وظیفه ما عمل به وصیت شهدا و تبعیت از ولایت‌فقیه است تا همانند گذشته دشمنان را ناامید کنیم.
 همچنین  در این مراسم سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام با بیان اینکه شهیدان زیباترین آیه هستی و مظهر اسمای حسنای الهی و ˈمرزوق عندربهمˈ و شمع فروزان محفل بشریتند و اکنون پس از 29 سال از زمان خاموشی آخرین صفیر گلوله های دژخیمان رژیم شاهی و نمایندگان استکبار در جنگ تحمیلی، بار دیگر آمده اند تا فضای جامعه را با شمیم جانفزای خود عطرآگین کنند. 
 وی افزود: شهدا، آموزگاران پاسداری از ارزشهای اسلامی به من و شما هستند که چگونه در حفظ این ارزشها و در راس آن حفظ نظام مقدس اسلامی و پاسداری از هویت دینی و حمایت همه جانبه از بزرگ مردی که امروز سکان رهبری را بدست دارد، تلاش کنیم. 
رستمیان خاطر نشان کرد: بدانیم آنچه امروز در اختیار ما قرارداده شده، ثمره خونفشانی ها و جانفشانی های دلاورمردانی است که قافله سرخ شهادت را همراهی کردند و به یادگار بر خط سرخ شهادت، درس چگونه زیستن را برای ما تعریف کردند و وظایفی را بر دوش ما نهادند که باید بر این مهم ارج نهاده و از هیچ تلاشی در این مسیر دریغ نکنیم. 
 وی بیان کرد:یادآوری تلاش های حماسه سازان عاشورای ایران، امروز تکلیفی بر همگان است و در راس آن ˈاعتصام به ریسمان ولایت حقˈ و پیروی عاشقانه از ولایت فقیه و ولی امر مسلمین جهان، ملاک برتری ایمان است. 
 مدیرکل بنیاد ایلام به اهمیت و حفظ جایگاه شهدا در بین تمامی اقشار مردم تاکید کرد و گفت: ما با حضور خود در این مراسم بار دیگر با شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس عهد و پیمان می بندیم و از آنان می خواهیم ما را یاری کنند تا راه و مرامشان را ادامه دهیم. 
وی تصریح کرد امروز هدف تمامی مردم ایران اسلامی و به ویژه جوانان، حفاظت از خون سرخ شهدا است که امیدمان شفاعت آنها در روز قیامت است. 
در ادامه مراسم قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام نیز با بیان اینکه شهیدان بزرگمردانی هستند که زندگی خود را در کف اخلاص گذاشتند و از جان خویش گذشتند تا امروز مردم سربلند ایران نه در کشور خود بلکه در دیگر نقاط جهان خوش بدرخشند و به راحتی زندگی کنند و این حرکت ماندگار آنان وظیفه ای سنگین بر عهده ما قرار داده است که با حفظ اهداف و زنده نگه داشتن یاد آنان به آرمانهایشان پای بند باشیم. 
 وی افزود: پیروزی انقلاب و بهار آزادی با مردانگی و فداکاری های آنان امروز به زیبایی می درخشد، حتی اگر به ظاهر جای شهدا در میان ما خالی باشد. 
 استاندار ایلام گفت:امروز باید با دفاع و حمایت از انقلاب و جمهوری اسلامی و ایستادگی در برابر توطئه های دشمنان، آرمانها، دستاوردها و اهداف شهدای عزیزمان را زنده نگه داریم، چرا که ملت سرفراز ایران در هر زمان در برابر این گونه توطئه ها و فتنه های دشمنان همیشه سربلند و استوار ایستاده است. 
 سلیمانی دشتکی گفت:در بهار سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب مردم همیشه در صحنه استان ایلام  نیز با شرکت در مراسم گلباران و عطر افشانی مزار شهدا، بار دیگر بیعت و پیمانشان را با امام شهیدان، شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی سید ˈعلی خامنه ایˈ تکرار کردند تا نام آنان را نه فقط در یادها که در قلوب خود همچنان جاودانه تر کنند. 
لازم بذکر است این مراسم با حضور حجت الاسلام محمد نفی لطفی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان،قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام،محمد نوذری معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام،سلیمان رستمیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام؛خانواده معظم شهدا و ایثارگران و مردم غیور و شهید پرور استان ایلام برگزار شد. این مراسم به صورت هم زمان در شهرستانهای ایوان، آبدانان، بدره، چرداول، دهلران، دره شهر، سیروان و ملکشاهی نیز برگزار گردید.
انتهای پیام/


کد مطلب: 235453