داخلی صفحه همدان خبر
 
رئیس بنیادشهید و امور ایثارگران شهرستان همدان گفت :
اقتدار نظام اسلامی ایران به برکت خون شهدا می باشد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۹
در این مراسم صفدریان رئیس بنیاد شهرستان همدان گفت: امنیت امروز کشورمان را مدیون خون شهدا دانست و اقتدار نظام اسلامی، کشورمان به برکت خون شهدای دفاع مقدس و انقلاب می باشد .
اقتدار نظام اسلامی ایران به برکت خون شهدا می باشد
 
به گزارش بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان همدان، مراسم میهمانی لاله‌ها عصر پنج شنبه 19 بهمن‌ماه در هفتمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر با حضور مسئولین بنیاد شهید و امورایثارگران استان و شهرستان همدان ، مسئولین استان ،نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از فرماندهان نظامی و خانواده‌های معزز شهدا در حسینیه سیدالشهدای گلزار شهدای همدان برگزار شد .
در ابتدای این مراسم صفدریان رئیس بنیاد شهرستان همدان  ضمن خیر مقدم به میهمان و با بیان اینکه امنیت امروز کشورمان را مدیون خون شهدا دانست و اقتدار نظام اسلامی، کشورمان به برکت خون شهدای دفاع مقدس و انقلاب می باشد  اظهار کرد : آیین مراسم میهمانی لاله ها و عطر افشانی قبور مطهر شهدا همه ساله درمناسبتهای مختلف، مردم قهرمان همیشه در صحنه استان همدان  با هدف زنده نگه‌داشتن یاد شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را همزمان در سراسر استان  برگزار می کنند .
در ادامه این مراسم صفدریان پیام حجت الاسلام و المسلمین «سید محمد علی شهیدی» نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و ریاست عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران به شرح ذیل قرائت نمود:
با سلام و درود بر ارواح طیبه شهدا، آن اسطوره‌های والامقامی که آوازه ایمان و صلابتشان بر فراز قله رفیع ایثار و جانفشانی می‌درخشد و پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی ایران به پاس دلاوری‌های آنان، استوار به اهتزاز درآمده است. بندگان شایسته‌ای که امنیت، استقلال و سربلندی میهن اسلامی‌مان را با خون مطهرشان رقم زدند .
مراسم میهمانی لاله‌ها و عطرافشانی مزار مطهر شهدا در دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی تجدید میثاقی است با اسوه‌های مقاومت، آنان که نامشان در تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌درخشد و همواره یاد و خاطره‌شان در اذهان زنده خواهد ماند .
ازاین‌ رو ضمن گرامیداشت مقام والای آن رهروان راه حقیقت، پاسداری و صیانت از ارزش‌های والای انقلاب اسلامی و شهدا و ایثارگران معظم را وظیفه‌ای خطیر می‌دانیم و با آیین عطرافشانی مزار مطهر شهدا، یاد و خاطره آن راست‌ قامتان پایداری و مقاومت را گرامی می‌داریم و به ساحت ایثار و صبوری خانواده معزز شهدا و ایثارگران ادای احترام می‌نماییم .
در ادامه حاجی بابایی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ضمن گرامی داشت شهدای دفاع مقدس و انقلاب و تبریک ایام دهه مبارک فجر گفت : در طول چهل سال گذشته در هر نقطه از جهان که با امریکا در گیر مسائل فرهنگی شدیم و این فرهنگ رو به مردم ارائه کردیم موفق شدیم امریکا را از ایران و منطقه خاورمیانه بیرون کنیم .
ایشان در ادامه افزود : امروز جمهوری اسلامی ایران در اوج قدرت و اوج صلابت در دنیا است و این عظمت و بزرگی مرهون خون شهدا ملت بزرگ ایران و رهبر عظیم شأن انقلاب و حضرت امام ( ره ) است .
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با بیان اینکه ایران اسلامی و نظام اسلامی در دنیا قدرتمنترین نظامها است گفت : انقلاب اسلامی ایران در طول چهل سال گذشته توانسته است در عمق دل مردم و همچنین در دنیا ریشه کند و امروز می بینیم که این نظام در دنیا نظام پایدار و قدرتمندترین است چرا کهانقلاب ما موفق شده  در تمام صحنه های فرهنگی و فکری جبهه مقابل خودش را مجبور به عقب نشینی بکند .
در پایان شرکت کنندگان در این مراسم با قرائت فاتحه و نثار گل بر قبور مطهرشهدا با آرمانهای شهدا تجدید بیعت کردند .
 شایان ذکر است  مراسم میمانی لاله ها بصورت همزمان در سراسر گلزارهای شهدای شهرستانهای استان همدان برگزار شد .
 
کد مطلب: 235463
 


 
 
پژوهش زیربنای توسعه کشور
 

دکتر عبداله ارژندی؛ اداره کل روابط عمومی و اطلاع ...