تهران| وقتی در راه حفظ مام میهن، مرزهای دینی و اعتقادی رنگ می‌بازد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۸
پیروزی انقلاب اسلامی مدیون دلاوری شهدا و ایثارگران بوده؛ در این میان شهدای ادیان توحیدی نیز در راه دفاع از کشور دلاورانه ایستادگی کردند.
تهران| وقتی در راه حفظ مام میهن، مرزهای دینی و اعتقادی رنگ می‌بازد
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اسلامشهر، دین اسلام تمام ادیان توحیدی را در جهت پیوند بین انسان و خدا می داند، در همین زمینه امام خمینی(ره) شهادت واقعی انسان را در گرو ایمان به پیامبران مطرح کرده و می‌گویند که پیامبران با هم تفاوتی نداشتند و اختلافات در شریعت آنها با توجه به نیاز و شرایط زمان بوده است.
در واقع اسلام به ادیان توحیدی احترام می‌گذارد و دولت جمهوری اسلامی شرایط برگزاری مراسم‌های دینی و زمینه مشارکت پیروان ادیان توحیدی جهت ر ساختن جامعه را فراهم می‌کند و برای آنها حقوق یکسان با مسلمانان در نظر می گیرد.
در راه دفاع از میهن ادیان توحیدی همچون مردم مسلمان ایران اسلامی دلاورانه مقاومت کردند، بر همین اساس از میان آمار 376 نفری جمعیت شهدا و ایثارگران ادیان توحیدی، آشوریان 32 شهید و 25 جانباز و آزاده، ارمنیان 120 شهید و 161 جانباز و آزاده، زرتشتیان 15 شهید و 10 جانباز آزاده و کلیمیان 12 شهید و یک جانباز و آزاده تقدیم انقلاب اسلامی و دفاع مقدس کرده‌اند که در مجموع این آمار شامل 179 شهید و 197 جانباز و آزاده از پیروان ادیان توحیدی می‌شوند؛ در واقع می‌توان گفت در راه حفظ مام میهن، مرزهای دینی و اعتقادی رنگ می‌بازد.
مردم و مسئولان نیز همواره قدرران این ایثارگری بوده و هستند، بر همین اساس عصر امروز در هشتمین روز از دهه مبارک فجر مزار شهدای ادیان توحیدی در آرامستان آشوریان اسلامشهر با حضور مسئولان و خانواده‌های معظم شهدا گلباران و عطرافشانی شد.
فریده اولاد قباد در آئین بزرگداشت شهدای ادیان توحیدی اظهار داشت: از مهّم‌ترین مسئولیت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برگزاری یادواره‌های شهدا و ساخت یادمان شهداست، که سبب می‌شود یاد و خاطره آن‌ها همواره زنده نگه داشته شود.
وی بیان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی مدیون همه مردم و اقشار جامعه و اقلیت‌های مذهبی در کشور است، اقلیت‌های دینی هموطنانی هستند که عرق وطن‌پرستی و آزادگی آنان در بین تمام شهدایشان مشهود و مشخص است.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب بندهایی برای حفظ فرهنگ ایثار و شهادت در برنامه ششم توسعه افزود: در این برنامه برگزاری یادواره‌های شهدا از وظایف مهّم مسئولان شهرستان‌ها برشمرده شده است.
اولاد قباد تصریح کرد: ما همواره باید روزهای انقلاب و دوران جنگ تحمیلی را برای فرزندانمان یادآوری کنیم؛ چرا که خاطرات این قشر ایثارگر و کسانی که در پشت جبهه کمک‌رسانی می‌کردند، جای تقدیر دارد.
وی رمز پیروزی در انقلاب و در تمام دوران‌ها را همدلی و همفکری دانست و خاطرنشان کرد: بعد از جنگ با تحریم‌های تکنولوژی، اقتصادی و سیاسی بسیاری مواجه شدیم، و نتوانستیم به خوبی دستاورد‌های انقلاب را به نسل جوان ارائه دهیم؛ اما امیدواریم با یادآوری و عمل به وصایای شهدا و انتقال آن به فرزندانمان، حداقل تلاش خود را در حفظ آرمان‌های انقلاب و یاد و خاطره شهدا داشته باشیم.
انتهای پیام/ش
کد مطلب: 235502