داخلی صفحه کرمانشاه خبر
 
مدیرکل بنیاد کرمانشاه:
"دهه فجر" میراث ماندگار امام راحل (ره) و شهیدان است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۴
گلزار مطهر شهدای شهرستان پاوه به‌عنوان "نماد کشوری اهل سنت" باشکوه خاصی گلباران و عطرافشانی شد.
"دهه فجر" میراث ماندگار امام راحل (ره) و شهیدان است
 
 به گزارش ایثار "واحد کرمانشاه" مراسم گلباران مزار شهدای اهل سنت شهرستان پاوه به‌عنوان "نماد کشوری اهل سنت" در سال جاری، عصر پنج‌شنبه نوزدهم بهمن‌ماه 96 و با حضور حجت‌الاسلام هادی عسگری مدیرکل بنیاد کرمانشاه برگزار شد.
در این مراسم باشکوه که جمع کثیری از خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر، پرویز ایده پور فرماندار، مسئولین ادارات و نهادهای دولتی، روحانیون شیعه و سنی، فرمانده هان و نیروهای نظامی و انتظامی و اقشار مختلف مردم حضور داشتند، حجت‌الاسلام عسگری مدیرکل بنیاد استان در سخنانی از شهادت به‌عنوان "بالاترین نیکی و ارزشمندترین ایثار" یادکرد.
مدیرکل بنیاد شهید کرمانشاه گفت: شهیدان با شهادت خود نه‌تنها خود به سعادت رسیده و به یگانه معبود هستی واصل شدند که با این شهادت راه سعادت برای تمام مسلمانان و جهانیان باز کردند.
حجت‌الاسلام عسگری افزود: اگر ایثار و ازخودگذشتگی شهدا نبود به‌یقین ما در طول این سالیان نمی‌توانستیم با این صلابت و اقتدار در مقابل دنیای استکبار ایستادگی کرده و از اهداف و آرمان‌های بزرگ انقلاب دفاع کنیم.
مسئول بنیاد استان ایمان را بهترین پیام شهدا عنوان کرده و یادآور شد: اگر ما می‌خواهیم در مسیر شهدا قرار بگیریم، باید راه و اهداف این عزیزان را تداوم ببخشیم و این را بدانیم که در تمامی لحظه‌های قبل و بعد از انقلاب این شهدای شیعه و سنی بودند که در کنار یکدیگر برای دفاع از اهداف انقلاب ایثار و فداکاری کردند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ما هر چه داریم از شهداست و دهه فجر میراث بزرگ و ماندگار امام راحل (ره) و شهیدان است و لذا باید با پاس داشت و تکریم ایثار و ازخودگذشتگی شهدا، یاد و خاطره این عزیزان را گرامی بداریم.
در ابتدای این مراسم پرویز ایده پور فرماندار پاوه نیز ضمن خوش‌آمد گویی به مهمانان، از مردم شهرستان پاوه به‌عنوان مدافعان واقعی انقلاب اسلامی یادکرد و افزود: مردم پاوه هم قبل و هم بعد از انقلاب دارای سابقه مبارزاتی در جهت پیروزی انقلاب اسلامی داشته که 26 مرداد 58 اوج فداکاری این مردم همیشه درصحنه است.
همچنین شرکت‌کنندگان در مراسم با حضور گلزار مطهر شهدای شهرستان پاوه با نثار گل و قرائت فاتحه یاد و خاطره این شهدهای والامقام را گرامی داشتند.
گفتنی است: تعداد 1400 تن از شهدای والامقام استان کرمانشاه از برادران و خواهران عزیز اهل تسنن است.


انتهای پیام/
 
کد مطلب: 235560