حجت‌ الاسلام محمدتقی عزیزی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی:
ایثار و شهادت به عنوان یک فرهنگ متعالی از زمره ترین مفاهیم الهی میباشد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹
ایثار و شهادت به عنوان یک فرهنگ متعالی از زمره ترین مفاهیم الهی میباشد
 
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی، مراسم میهمانی لاله ها همزمان با سراسر کشور، در استان خراسان جنوبی با حضور مسئولین استان، فرماندهان نظامی و انتظامی و خاندان معزز شهدای استان، در محل گلزارهای مطهر شهدای شهرستان های تابعه خراسان جنوبی برگزار گردید. 
حجت الاسلام محمدتقی عزیزی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی، اظهار داشت: همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی که با عنوان "انقلاب اسلامی، ایمان، جهاد و شهادت" نامگذاری شده است، آیین میهمانی لاله‌ها در 458 گلزار شهدای استان با حضور مسئولان و مردم شهید پرور خراسان جنوبی برگزار شد.
وی هدف اصلی از برگزاری این آیین را تجدید میثاق با شهدا، امام شهدا و مقام معظم رهبری و گرامیداشت دهه مبارکه فجر دانست و گفت: شهدا نقش تعیین کننده‌ای در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس داشتند و رشادت‌های آنها امروز بعد از 39 سال، اقتدار جمهوری اسلامی ایران را پرصلابت‌تر از همیشه به جهانیان نمایانده است. 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی، گفت: زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا باعث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین مردم و جامعه می گردد.
عزیزی ایثار و شهادت را به عنوان یک فرهنگ متعالی در زمره عالی ترین مفاهیم الهی دانست و افزود: این مقوله ی مهم، جزو  ارزش هایی است که یک انسان متعهد می تواند به آن مقام دست یابد و با زنده نگه داشتن این مکتب، فرهنگ مقاومت و ایستادگی در بین مردم تقویت می شود.
حجت الاسلام عزیزی در پایان صحبت های خویش با بیان اینکه شهدا به گردن تمام ملت ایران حق دارند، گفت: اجرای این مراسم، کمترین کاری است که به نشانه قدردانی و به یاد سپاری قهرمانی های این بزرگوارن می توانیم انجام دهیم. 
شایان ذکر است که در ابتدای این مراسم، پیام سراسری حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی محلاتی نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز قرائت شد.
همچنین لازم به ذکر است که حاضرین در پایان این مراسم پس از حضور بر سرمزار شهدا، با قرائت فاتحه و صلوات به ارواح پاک شهدای انقلاب اسلامی و امام شهدا، نام و یاد شهدای والا مقام را گرامی داشتند و با نثار شاخه‌های گل، بار دیگر با آرمان‌های والای مقام شهدای انقلاب اسلامی تجدید پیمان کرده و خاطره حماسه‌سازی‌ها و ایثارگری‌های شهدای والامقام را گرامی داشتند.

 

کد مطلب: 235630