نقش آذربایجان غربی در پیروزی انقلاب اسلامی فراموش نشدنی است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۵
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی با اشاره به تقدیم 84 شهید از این استان در راه خلق پیروزی انقلاب، پاسداشت نام و یاد شهدا،ایثارگران و جانبازان را ضامن تداوم اقتدار انقلاب دانست.
نقش آذربایجان غربی در پیروزی انقلاب اسلامی فراموش نشدنی است
 
به گزارش ایثار؛ مهدی فعال در یادواره شهدای انقلاب آذربایجان غربی تحت عنوان لاله های انقلاب نقش آفرینی شهدا،جانبازان و زندانیان سیاسی قبل انقلاب را در پیروزی انقلاب ستود و افزود: برای تداوم اقتدار انقلاب نیازمند پاسداشت نام و یاد شهدا و ایثارگران هستیم.
وی گفت: در دیداری که جمعی از متولیان برگزاری کنگره بزرگ 12 هزار شهید استان با مقام معظم رهبری داشتند معظم له به صراحت تاکید نمودند که انگیزه های قوی و جدی برای فراموشی نام و یاد شهدا وجود دارد.
وی ادامه داد: برای خنثی سازی توطئه های رنگارنگ دشمن نیازمند هوشمندی و هوشیاری انقلابیون و دلسوزان نظام هستیم.
فعال حضور بموقع شهدا و ایثارگران،ولایت پذیری،رهبری های داهیانه امام راحل و مقام معظم رهبری و تلاش و خودباوری را رمز شکست دشمنان دانست و خاطرنشان کرد: مردان و زنان انقلاب هیچ گاه در برابر دسیسه های دشمن عقب ننشسته اند و امروز هم به برکت خون شهدا مقتدر تر از هر دورانی امید مستضعفان جهان هستیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان غربی وظیفه مهم مسئولین و دست اندرکاران نظام را تلاش برای جلوگیری فراموش شدن ایثارگران و شهدا دانست و گفت: تکریم و تجلیل از این عزیزان باعث ترویج روحیه ایثار و شهادت می شود.
مهدی فعال ادامه داد: وقتی مقام معظم رهبری می فرمایند زیر بار منت شهدا و خانواده شهدا هستیم، دیگر مسئولین باید هوشیار تر باشند تا یاد شهدا فراموش نشود.
وی یکی از ویژگیهای ارزشمند کنگره 12 هزار شهید استان را نکته یابی از زندگی شهدا دانست و تصریح کرد:  آذربایجان غربی جزو ده استان برتر کشور در تعداد ایثارگران است.
فعال جمع آوری 150 هزار سند از شهدا و ایثارگران استان در قالب وصیتنامه و نامه و اقلام فرهنگی بصورت دیجیتالی، تهیه فرهنگ اعلام شهدا و تهیه دفتر نخست وصایای شهدای استان را از جمله اقدامات بنیاد شهید برای حفظ یاد و نام شهدا دانست.
در پایان این یادواره از خانواده های معظم شاهد و ایثارگر تقدیر بعمل آمد.

 


کد مطلب: 235704