داخلی صفحه فارس خبر
 
برادرم از شهدای مسجد حبیب شیراز بود
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۱
غلامرضا خلفی نژاد برادر شهید علی اصغر خلفی نژاد درخصوص شهادت برادرش می گوید: برادرم از شهدای مسجد حبیب شیراز بود، آن ها فقط خواهان استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بودند.
 
به گزارش «ایثار از فارس» شهید علی اصغر خلفی نژاد یکی از شهدای انقلاب استان فارس و شهرستان شیراز است که در جریان مبارزات ضدحکومت ستم شاهی در مسجد حبیب به شهادت رسید. برادرش درخصوص شهادت او می گوید: برادرم و دیگر شهدای انقلاب فقط به جرم خواستن استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به شهادت رسیدند.
 
لطفا خودتان را در قالب چند سطر معرفی کنید؛
غلامرضا خلفی نژاد جانباز 50 درصد و برادر شهید علی اصغر خلفی نژاد از شهدای انقلاب هستم.
 
از فعالیت های انقلابی و مبارزات برادرتان بگویید؛
برادرم 19 سال سن داشت و دانش آموز سال آخر دبیرستان بود. جوانی معتقد و مذهبی که با خیلی از برخوردهای ضد دینی رژیم پهلوی مخالفت داشت همین موضوع باعث شد بیشتر از گذشته در جریان مجالس وعظ علما و روحانیون و مبارزات انقلابی قرارگیرد. شهیدعلی اصغر مبارزات انقلابی علیه رژیم را با توزیع و پخش اعلامیه های امام خمینی(ره) و شرکت در تظاهرات و اقدامات فرهنگی و مذهبی دیگر دنبال می کرد.
 
شهیدخلفی نژاد کجا و چگونه به شهادت رسید؟
عیدغدیر سال 1357 بود مرحوم آیت الله ملک حسینی از مردم خواسته بودند برای شرکت در مجلسی که برای اعتراض به حکومت شاه برگزار می شود در مسجد حبیب شیراز حضور یابند، ماموران ساواک هم برای جلوگیری از برگزاری این مجلس به زور متوسل شدند و از زمین و آسمان مردم را به گلوله بستند.
در آن روز تعداد زیادی از مردم شهید و یا زخمی شدند که برادر من نیز یکی از آن شهدا است، شهدایی که تنها به جرم خواستن استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به شهادت رسیدند.
کد مطلب: 235741