گزارش
شهیدان شاهرخ و اسماعیل پرهون تنها برادر نبودند بلکه دو هم رزم و مجاهدی بودند که در یک میعادگاه دلدادگی سرخ فام به لقای الهی رسیدند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۸
این خاکیان افلاکی در سرزمین نورانی مریوان و سال های 59 و 66 به دیدار معبود شتافتند.
شهیدان شاهرخ و اسماعیل پرهون تنها برادر نبودند بلکه دو هم رزم و مجاهدی بودند که در یک میعادگاه دلدادگی سرخ فام به لقای الهی رسیدند.
 
به گزارش خبرنگار ایثار از یاسوج ،این دو آلاله خونین بال یکی در سنگر علم و دانش و دیگری در سنگر تولید نفت مشغول بودند ولی برای دفاع از میهمن اسلامی عاشقانه رهسپار سرزمین نورانی جهاد و شهادت شدند.

پدر شهیدان شاهرخ و اسماعیل پرهون می گوید: عشق به پیر و مراد مردم ایران امام خمینی (ره) از مهمترین ویژگی فرزندان شهیدش بود.

خلیل پرهون افزود: سفارش به نماز اول وقت، پشتیبان از ولادت فقیه بودن، حفظ پوشش اسلامی مهمترین بخش وصیت نامه فرزند 22 ساله شهیدش شاهرخ پرهون به خانواده اش بوده است.

وی اظهار کرد:در روزهای آغازین جنگ در حالی که اسماعیل پرهون دانش آموز مقطع ابتدایی نود اما روح بلند پرواز او در جستجوی سرزمین نورانی جهاد و شهادت بود، ولی به دلیل سن و سال کم اجازه حضور در جبهه به او داده نشد.

این پدر شهید آرمان های والا و داشتن اهداف بزرگ فراتر از سن و سال یک دانش آموز 14 ساله را از مهمترین ویژگی های شهید اسماعیل پرهون ذکر کرد.

شهید اسماعیل پرهون در سال 1351 در شهر دوگنبدان دیده به جهان گشود و در روز دوم تیر سال 66 13در منطقه عملیاتی مریوان به شهادت رسید.

شهید شاهرخ پرهون برادر بزرگتر اسماعیل در اوایل جنگ تحمیلی با اوج گرفتن جنگ، سنگر تولید و خدمت در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در کنار دختر خردسال و همسرش را رها کرد و برای دفاع از میهن اسلامی خود به جبهه های حق علیه باطل شتافت.

شهید شاهرخ پرهون در روز 9 آبان سال 1359در منطقه عملیاتی مریوان شربت شیرین شهادت نوشید.

آرامگاه این دو برادر شهید در گلزار شهدای شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران زیارتگاه عاشقان است.

روحشان شاد و راهشان پررهرو باد.
کد مطلب: 235762