داخلی صفحه قزوین خبر
 
با حضور مردم شهیدپرور؛
یادواره شهدای روستای طزرک برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۰
یادواره شهدای روستای طزرک با حضور مسوولان و مردم شهیدپرور برگزار شد.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، همزمان با گرامیداشت ایام‌الله دهه‌فجر، یادواره شهدای روستای طزرک از توابع بخش شال شهرستان بویین‌زهرا با حضور مسوولان و مردم شهیدپرور به ویژه خانواده‌های شهدا و ایثارگران برگزار شد.
در این مراسم سرهنگ پاسدار هاشم آذربایجانی فرماندهی تیپ 82 سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین، با اشاره به لزوم برپایی یادواره‌های شهدا در نقاط مختلف کشور و زنده نگه داشتن یاد و خاطره‌ی شهدا از شهیدان به عنوان الگوهای جامعه یاد کرد.
وی گفت: نسل جوان امروز با نسل انقلاب از نظر ویژگی‌های اخلاقی تفاوت‌هایی دارند ولی آنها در دفاع از حرم و مرزهای کشور با یکدیگر شبیه هستند.
آذربایجانی افزود: با توجه به هجمه‌های دشمن، نسل امروز همانند جوانان گذشته در دفاع از ولایت و کشور آماده هستند که شهدای مدافع حرم نمونه‌های بارز این مطلب است.
در این یادواره، مداحان اهل‌بیت(ع) در رثای شهیدان و ایام فاطمیه به مرثیه‌سرایی پرداختند و یاد و خاطره‌ی شهدای انقلاب و دفاع مقدس را گرامی داشتند.
در پایان مراسم، حاضرین در گلزار شهدای روستای طزرک حضور یافته و مزار شهیدان را عطرافشانی و گلباران کردند.
در این یادواره، آیت‌الله علی اسلامی نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری، روح‌الله بابایی صالح نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، علی رحمانی فرماندار، حسین ساروخانی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی دیگر از مدیران شهرستان بویین‌زهرا حضور داشتند.
گفتنی است: روستای طزرک طی دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس خدمات ارزشمندی را ارایه نموده که تقدیم 8 شهید از جمله آنها می‌باشد.
 
کد مطلب: 235817