داخلی صفحه فارس خبر
 
برنامه های بنیاد فارس در دهه مبارک فجر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۸
بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس به مناسبت دهه مبارک فجر بیش از 200 برنامه فرهنگی، مذهبی، اجتماعی و ورزشی در نقاط مختلف استان برگزار کرد.
 
اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس:

برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی از روز 12 بهمن ماه با غبارروبی و عطرافشانی مزار مطهر شهدا در نقاط مختلف استان فارس آغاز شد.
در شیراز نیز این مراسم با حضور اسماعیل تبادار استاندار و جمعی از مسئولین و مدیران استانی، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و امت خداجوی این شهر در گلزار مطهر شهدای دارالرحمه برگزار شد. شرکت کنندگان در این مراسم ضمن قرائت زیارت عاشورا، مزار مطهر شهدا را گلباران و عطرافشانی کردند.


به مناسبت دهه مبارک فجر در مراسمی استاندار فارس به همراه مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با حضور در منزل شهید سیدحسین میر باقری از شهدای انقلاب استان فارس، با خانواده این شهید بزرگوار دیدار کردند.


همزمان با دهه مبارک فجر، جمعی از آزادگان سیاسی و خانواده های معظم شهدای انقلاب در دیداری صمیمانه با اسماعیل تبادار استاندار فارس به گفتگو نشستند.
استاندار فارس در این دیدار گفت: این انقلاب به برکت خون شهدا و ایثارگری جانبازان و آزادگان به دست آمده و ملت شریف ایران برای حفظ و صیانت از آن بهای سنگینی پرداخت کرده است. اسماعیل تبادار بیان کرد: تجلیل از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا از وظایف مردم و مسئولین است اما در کنار این موضوع می بایست به اهداف و انتظارات شهدا نیز نگاهی ویژه داشته باشیم و سیره عملی آن بزرگواران را سرلوحه کار خود قرار دهیم.
 

در مراسمی با حضور استاندار فارس و جمعی از مسئولین، فاز نخست مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان به بهره برداری رسید. این مرکز همزمان با مراکز فرهنگی دفاع مقدس 10 استان دیگر با دستور رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
مجموعه فرهنگی دفاع مقدس استان فارس در فضایی به وسعت 16 هزار و 200 متر مربع با  14 میلیارد تومان اعتبار ساخته شده است.
 

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس گفت: به مناسبت دهه مبارک فجر، نمایشگاه تولیدات معاونت فرهنگی بنیاد و آثار هنرمندان شاهد و ایثارگر در مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان برگزار شد. سیدعلی محمدی اظهار داشت: این نمایشگاه شامل آثار خوشنویسی، نقاشی، عکاسی، آثار چند رسانه ای، کتاب و بروشور است که از امروز 15 بهمن ماه به مدت هشت روز در مجموعه فرهنگی دفاع مقدس برپا شده است.
 

همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی در مراسمی کتاب ادبیات اسارت، نوشته دکتر علیمحمد روانستان، جانباز ۶۵ درصد و آزاده ۸۶ ماه اسارت دوران دفاع مقدس نقد و بررسی شد. این کتاب به همت معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس منتشر شده است.
 

 
همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی در مراسمی از برنامه کاربردی تلفن همراه شهدای انقلاب استان فارس با عنوان با ستارگان رونمایی شد. این برنامه به همت معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس ساخته شده و یک آرشیو غنی از اطلاعات شهدای انقلاب استان شامل وصیت نامه، عکس، زندگینامه و خاطرات است.
 
 

همزمان با سراسر کشور، مراسم میهمانی لاله ها و غبارروبی و عطر افشانی قبور مطهر شهدا در بیش از یکهزار گلزار مطهر شهدای استان برگزار شد. شرکت کنندگان در این آیین معنوی، ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا، با آرمان های امام راحل(ره) و شهدا تجدید پیمان کردند.
 

همزمان با سراسر کشور مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در نقاط مختلف استان فارس نیز برگزار شد. در شیراز این مراسم با حضور پرشور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران از چهار راه پانزده خرداد آغاز و به سمت میدان امام حسین(ع) و میدان آزادی منتهی شد. علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی نیز سخنران ویژه این مراسم بود.
 

شهرستان سپیدان:

همزمان با دهه مبارک فجر در مراسمی با حضور سیدعلاءالدین خادم نماینده مردم سپیدان در مجلس شورای اسلامی، رجبعلی راهی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس، حجت الاسلام محمدجواد درویشی امام جمعه و شبیر زارع فرماندار بخش بیضاء، ساختمان جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران این بخش افتتاح شد.
 


شهرستان شیراز:

حسن آذرنیوند رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شیراز گفت: تجلیل از دو پدر شهیدان انقلاب، تجدید میثاق مردم و مسئولین با آرمان های امام راحل(ره) و شهدا در روز 12 بهمن ماه، برگزاری مراسم میهمانی لاله ها و حضور پرشور ایثارگران و کارکنان بنیاد شیراز در راهپیمایی 22 بهمن ماه و برپایی غرفه نقاشی ویژه کودکان و نوجوانان در این مراسم، از مهمترین برنامه های بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان شیراز در دهه مبارک فجر بود.
 


شهرستان لامرد:

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران لامرد گفت: برگزاری مراسم میهمانی لاله ها، دیدار با خانواده معظم شهیدان حسن زاده و کشتکار و شرکت در راهپیمایی 22 بهمن از برنامه های بنیاد این شهرستان به مناسبت دهه فجر بود.


شهرستان جهرم:

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران جهرم از برگزاری چندین یادواره شهدا، گلباران مزار مطهر شهدا، تعویض تابلوهای عکس شهدا در بلوارهای اصلی و دیدار مسئولین با خانواده های معظم شهدا و جانبازان انقلاب و مدافع حرم این شهرستان به مناسبت دهه مبارک فجر خبرداد.


شهرستان نی ریز:

 رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران نی ریز گفت: همزمان با دهه مبارک فجر، کاروان زیارتی خانواده های معظم شهدا و ایثارگران این شهرستان به مشهد مقدس اعزام شد.
حمید دمیری افزود: گلباران قبور مطهر شهدای انقلاب و شرکت در راهپیمایی 22 بهمن از دیگر برنامه های بنیاد نی ریز در دهه فجر بود.
 

شهرستان فسا:

به مناسبت دهه مبارک فجر در مراسمی یاد و خاطره شهید محمد یوسف خضری، نخستین شهید انقلاب شهرستان فسا گرامی داشته شد. تجلیل از 20 خانواده معزز شهید و ایثارگر انقلاب و گلباران مزار مطهر شهدا نیز از جمله برنامه های بنیاد فسا به مناسبت دهه فجر بود.
 

شهرستان کازرون:

همزمان با سراسر کشور در مراسمی زنگ انقلاب در دبیرستان الزهرا(س) شهرستان کازرون نواخته شد. این مراسم با حضور امام جمعه، روسای ادارات و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان برگزار شد.
محمدحسین رجبی دوانی، مورخ و پژوهشگر تاریخ اسلام در این مراسم گفت: انقلاب اسلامی ایران با جانفشانی و حضور گسترده مردم و رهبری حکیمانه امام راحل(ره) پیروز شد و توانست بنیان های فکری و اعتقادی ابرقدرت های غرب و شرق را فروبریزد.
 

شهرستان قیر و کارزین:

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران قیر و کارزین از برگزاری مراسم غبارروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدا، نواختن زنگ انقلاب در مدارس شاهد و انجام تبلیغات محیطی در سطح این شهرستان به مناسبت دهه فجر خبرداد.

 


شهرستان پاسارگاد:

یادواره شهدای آبروی محله به یاد شهید سیف اله کشاورز یکی از شهدای تخریب چی دوران دفاع مقدس با حضور امام جمعه، بخشدار مرکزی، فرمانده ناحیه مقامت بسیج سپاه، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و مردم شهید پرور روستای قائم آباد شهرستان پاسارگاد برگزار شد.
به مناسبت دهه فجر همچنین در مراسمی فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان پاسارگاد با حضور در گلزار مطهر شهدای امامزاده حسین(ع) سعادت شهر، نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.شهرستان رستم:

همزمان با دهه مبارک فجر در مراسمی فرمانده انتظامی سروستان و کارکنان بنیاد این شهرستان با خانواده شهید مهرعلی صلاحی از شهدای ناجا دیدار کردند.
 

یادواره شهید خلبان ایوب تمدن در مسجد ابوالفضل روستای دولت آباد شهرستان رستم برگزار شد. این مراسم با سخنرانی دکتر کراماتی فرماندار شهرستان سروستان و مداحی مداح اهل بیت علیهم السلام همراه بود.


شهرستان استهبان:

به مناسبت دهه مبارک فجر در مراسمی همزمان با سراسر کشور، زنگ انقلاب در دبیرستان دخترانه سمیه شهرستان استهبان نواخته شد.
 

شهرستان مرودشت:

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان مرودشت گفت: نواخته شدن زنگ انقلاب در مدارس شاهد و گلباران مزار مطهر شهدا از برنامه های بنیاد این شهرستان به مناسبت دهه فجر بود.
 


شهرستان سروستان:

همزمان با دهه مبارک فجر، محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان و حافظان ممتاز کشوری در سروستان برگزار شد.
 
کد مطلب: 235858
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...